Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen előnye van a dízel...

Milyen előnye van a dízel autónak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy futásteljesítmény, hosszú utak esetén kedvezőbb a fogyasztása, illetve könnyebb hozzá "alternatív" forrásból üzemanyagot szerezni, mint a benzineshez.
2011. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"alternatív" forrásból üzemanyagot? Mit étolajat? 5 km-ről kiszúrja bárki a szagát és jól megbüntetnek a zsaruk és a motor is tönkremegy tőle, volt rá ismerősi körből példa. Vagy buszos-kamionos gázolajat, az se tesz túl jót egy mai modern dízelnek.

Amúgy a fogyasztást és a "könnyebb váltást"(nem olyan érzékeny a kuplungra)és nyomatékosságot leszámítva csak hátránya van, kezdve hogy MÉRGEZŐ amit kibocsát, drága hozzá az alkatrész és ha tönkre megy 10x annyiba kerül megcsináltatni mint egy benzinest és még sorolhatnám

2011. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 turbopocok ***** válasza:

A dízel motornak konstrukciójából adódóan jobb a hatásfoka, mint a benzinesé, ezért a fogyasztása is kedvezőbb, nem is beszélve a nyomatékáról. De a mai üzemanyagárak mellett nem biztos hogy jó döntés (benzin 388 dízel 375), mert mire visszahozná az árát, előjönnek azok a dízelre jellemző hibák amik elég költségesek. Pl a nagynyomású common-rail injektorok nemigen bírják 150e km után, darabja pedig 200e ft körül mozog még felújítottan is. Ha pedig étolajat tankolsz, garantáltan nem bírja 30e km nél tovább.

A mérgező kipufogógázt nem nagyon értem, nem tudom mennyivel mérgezőbb bármelyik EURO 5 ös benzin motornál.

2011. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb nyomaték és a motor hosszabb élettartama.

Valójában az öregebb konstrukciók a strapabíróbbak,az újak túl drága kütyükkel lettek telepakolva amelyek el is fáradnak 100-150 000 km. után.

Egy benzinest begázosítani fantáziadúsabb manapság mint dízelben gondolkodni.Szerintem.

De gyorsan,mielőtt Állambácsi a gázra is kitalál vmit. mint az etanollal tette legutóbb !

:)

2011. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A mérgező kipufogógázt nem nagyon értem, nem tudom mennyivel mérgezőbb bármelyik EURO 5 ös benzin motornál.

"

Akármilyen Euro értéke is van a Dízel autó kormot bocsát ki, még a részecskeszűrős is (én nemegyszer láttam már hogy vadi új dízel Audi Toyota stb.. egy nagy gazfröccs után olyan ködösítést csinál amit egy T-72 is megirigyelni)de ez a jobbik eset, ezek nagy szemcsék, a nem látható kis szemcsék a tüdő hörgőcskéikig is eljutna és kifejtik káros hatásukat.

Amerikában a városokban betiltották a dízel autókat, bebizonyították hogy egészségkárosító hatásuk van.

2011. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Vagy buszos-kamionos gázolajat, az se tesz túl jót egy mai modern dízelnek. " Miért szerinted abba milyen dizelt tankolnak 92est vagy milyet? uyganazt mint te a kuton csak neki a főnöke fiztei ő meg kilopja buszból/kamionból majd eladja
2011. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen: Kevesebbet eszik, olcsóbb bele a lötty, és nyomatékosabb. De nem olyan élvezetes mintha egy jó benzinest vezetnél.

Bár drágább a javítás.

Ezeket a dízeleket ajánlom: Az összes japán, kivéve nissan! JTD (Fiat konszern, megtalálható a suzukiban és az opelekben is, a világ legjobb dízele), HDI (francia, jó ez is, megtalálható a Volvo-kban is tapasztalatból tudom hogy jók) És még az opel dízelei jók.

Amit NE vegyél: CR TDI, PD TDI, TDI, BMW dízelét, Merci dízelét, RENAULT DÍZEL (DCI) felejtsd el, csak a baj van vele!! Állásában tönkremegy és nem lehet megcsinálni!

2011. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!