Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jók a magyar rendőrautók?

Jók a magyar rendőrautók?

Figyelt kérdés
Pl ha nincs kedvem megálni nekik=D akkor nagy valószínűséggel kapnak el vagy utánam se jönnek?Ja és miért van magyarországon enyi kombi rendőrautó, szálítanak bennük valamit?
2011. júl. 30. 10:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja és ha utánom jönnek, akkor, hogy álítanka meg?

Neki mennek a kocsimnak vagy kilövik a kereketet?

2011. júl. 30. 10:54
 2/15 anonim ***** válasza:
Elég gyengék sztem. MAx az autópályások amik eltudnak kapni egy komolyabb autót, ezek az 1.4es focusok max arra jók, h na mégis látja h a következő sarkon merre fordul akit üldöznek, azt annantól követi egy másik. Sztem néha visznek benne kutyákat, vagy nem tudom.
2011. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Felírják a rendszámot...
2011. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs kedved megállni, szerintem ez gondoskodik róla:

[link]

2011. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

A rendőrautók jók, ámbár némelyik sofőr....:D


http://www.youtube.com/watch?v=P2GuVBlGlV4&feature=youtu.be

2011. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
jaj az audiban, de feszített múlt héten két fiatal rendőrgyerek....
2011. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az az Audi TT már valami de a többi rendőrkocsi nem valami izom autó...
2011. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szakszerűen, biztonságosan pl. nem tudnak benne gyanúsítottat szállítani.

Tudtommal a mai napig sem léphetik túl a megengedett max sebességet. ( Ha a jogszabályt valaki belinkelné, a van... ) Akkor vissza vonom.

Minek kergessenek amikor más módszerekkel is megállíthatnak, előállíthatnak. ( lásd fentebb ) A megállás nem kedv kérdése.


A szakszerű leszorítást még nem oktatják, a kocsik nem alkalmasak erre. Mechanikailag gyengék, könnyűek.

Lövöldözni nem nagyon szeretnének szerintem. Nem bíznak a lövés tudásukban.


Kombi: nehezebb fordulni a magas hátsó súlypont miatt. Ennyi pénzér ezt lehetett kapni. Aki rendelte nem foglalkozik a felhasználási körülményekkel.

Ami pozitív: Kutyás rendőröknek jó. Esetleg helyszínelőknek.

2011. júl. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért kombik hogy helyszínelés után esetleg méretesebb bizonyítékokat is szállíthassanak. Egyébként nem kell nekik üldözni senkit, készítenek róla egy fotót és eljárást indítanak, azt sem nehéz megtalálni akinek az autóján nincs rendszám... Egyébként a rendőrautók átlag alatti teljesítményűek, az autós-üldözésnél viszont inkább a rendőrök vezetési képessége a fontos. Kapnak úgy tudom egy alap vezetéstechnikai tréninget, de a rendőrök többsége így is elég rossz sofőr szerintem... Egyébként igen, nagy valószínűséggel ennek ellenére is elkapnak, motorosokat kissebb eséllyel.
2011. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát autópályán elég kis esélyed van meglógni pest környékén, mivel ha jól tudom ott szolgál az Audi TT.


Valóban, a leszorítást és a kipördítést ezekkel az autókkal nem lehet megcsinálni. Az amerikaiaknál pl a kipördítés bevett módszer, de nézd meg az autójukat is.


Magyarországon általában azt csinálják ha üldözés van hogy beszólnak rádión milyen autót üldöznek (szín, márka, típus, rendszám) és folyamatosan közlik hogy melyik úton melyik irányba halad. Utána megpróbálják összehangoltan körbefogják az autót, illetve elállják az útját útzárakkal, esetleg kidobják elég a szöges szőnyeget.

2011. júl. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!