Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan mossam le úgy az...

Hogyan mossam le úgy az autómat, mintha új lenne?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 7. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan, mint az új, nehezen lesz. A fényezésen megjelennek apróbb karcok (főleg a kilincs alatt), a műanyagokat, gumikat pedig "megszívja" a Nap. Az általános szabály az, hogy bő vízzel kell végezni a mosást, nehogy a szárazon maradt porszemcsék még jobban összekaristolják a felületet. Mosószerként autósampont vagy - ha jobb nincs - mosogatószert kell használni. A mosás végén az egyes alkatrészeket a megfelelő szerrel kell kezelni: a krómokat krómápolóval (a legolcsóbb Prevent is megteszi), a műanyagokat műanyagápolóval (lehetőleg ne olcsó, szilikonos legyen, mert az ocsmány), az üvegeket ablaktisztítóval (jó a piros flakonos Tükör, nem sértődik meg érte a szélvédő és a visszapillantó), a fényezett részeket pedig lehet vaxolni vagy polírozni. A vaxolás megy otthon is, a polírozást lehetőleg szakemberre kell bízni, aki el tudja dönteni, alkalmazható-e (ha vékony a festékréteg, több kárt okoz, mint hasznot) és megvannak hozzá a szükséges felszerelései. Ettől szebben csillognak a lemezek és vízlepergetőkké válnak.
2009. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Fecc ***** válasza:
Én magasnyomásúval átszoktam mosni,kerekek mögött,hogy a sár is kijöjjön,aztán vödörbe nagyon habos vizet csinálok,azzal lemosom szivaccsal,és a végén többször leöblítem.És végül Szarvasbőr kendővel át kell törölgetni.
2009. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!