Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan éljem túl a forgalmi...

Hogyan éljem túl a forgalmi vizsgát?

Figyelt kérdés

Kedden megyek a 4-ik forgalmi vizsgámra B kat. jogsiért.

Az a baj, hogy rettentően stresszes vagyok, olyannyira hogy egyszerűen nem vagyok ura önmagamnak. Érzem hogy elméletben minden szabályt tudok, csak annyira rágörcsölök, hogy a vizsgán meg elszúrok mindent. Van valami ötletetek hogy hogyan tudnám magam lenyugtatni, és nem stresszelni annyira? Nem szeretném már a negyediket is elrontani, nagyon rossz érzés. Egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam olyankor, aki csak viszi a rengeteg pénzt a semmiért.

Előre is köszi.


2009. ápr. 10. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Ne haragudj, hogy ezt kell mondanom, de neked még nem való az autóvezetés. Mi lesz ha besresszelsz egy közlekedési szituációban ? A gyalogos temetésén elmondod, hogy bocsánat stresszeltem és túl sok volt a pedál ?

Ha beülsz egy közel másfél tonnás járműbe, és nem tudod uralni azt, - akár 40 km/h sebességnél - veszélyezteted a veled együtt közlekedőket. Nem szeretnék veled találkozni az úton. Vegyél még tanórákat !

2009. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért nem ennyire súlyos a helyzet, közvetlen veszélyhelyzetet még nem idéztem elő. Nem arról van szó, hogy nem tudom uralni az autót, vagy nem tudom kezelni a pedálokat, hanem pl. egyirányú utcában a jobb oldalról kanyarodtam balra, elnéztem egy utcát és hamarabb tettem ki az indexet (megtévesztés), ilyenek miatt buktattak meg. Ezekre kellene jobban figyelnem, de minél jobban rágörcsölök annál rosszabb.
2009. ápr. 10. 10:41
 3/8 anonim válasza:
91%

nyugodj meg nem lesz semmi baj mindent tudsz.

sok sikert drukkolok!

2009. ápr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon ideges voltam, még a fejem is lángvörös volt végig, de szerencsére minden símán ment! És még vizsga után is sokáig azt csináltam, hogy mielőtt indultam valahová (vagy este lefekvés után), biztosítottam magamat arról, hogy minden jól fog menni, nyugodt vagyok, összeszedett vagyok, figyelmes vagyok... nekem bejött!
2009. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha én megtévesztő irányjelzést tettem az oktatóm azt mondta gondoljak bele milyen a mögöttem jövőnek....a táblákra meg kitalálta,hogy amikor megyek autóval minden táblát mondanom kell amit látok.Ez persze akkor van ha kicsi a forgalom.

szal csak nyugi mert az idegeskedés blokkolja az agyad egy részét az meg para egy vizsgán:Dsok sikert!!

2009. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem vigyel magaddal egy kis penzt. En is ugy csinaltam. Ez megnyugtatott, hogy hatha ezen mulik. De szerencsere nem volt ra szukseg. Az oktatom vissza adta a vizsga utan a penzt.
2009. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nyugodj meg, sikerülni fog! Nekem lefizetés nélkül is sikerült és még jónéhányan vagyunk így. Igaz, csak másodszorra, de sikerült. Ráadásul úgy, hogy másfél órát kellett vezetnem, dugóban, az Üllői út felújítása közben, a Hungária körúton, Nagykőrösi úton, találkoztam mindenféle szituációval, lakótelepen kiguruló labda után futó kissráccal, biciklivel kordét húzó fickóval, mindenféle olyan szituációval, amit a gyakorlás során nem volt szerencsém megtapasztalni. De meglett, a vizsgabiztos is értékelte. Lényeg a lényeg: a vizsgabiztosok között is vannak jófejek.
2009. ápr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem az vizsgabiztos (!) mikor latta, hogy ideges vagyok elindulaskor azt kerdezte, hogy mit csinaltam az ejjel? Mondtam, hogy aludtam, hogy ma reggel koran, kipihenten tudjak jonni vizsgazni. Azt mondta, hogy ez a baj! Szerinte bulizni kellett volna es most faradtan (esetleg masnaposan) osztonosen, stresszeles nelkul tudnek beulni a volan moge. Ettol persze meg figyelni kell nagyon (mint mindig!) vezetes kozben, csak nincs akkora stressz es idegeskedes.


Szerintem jo otlet... :-))

2010. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!