Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha 90 km/h-val megyek ötös...

Ha 90 km/h-val megyek ötös sebességfokozatban és lelassítok 50 km/h-ra akkor kapcsoljam vissza háromba vagy nyugodtan mehetek tovább ötben?

Figyelt kérdés

Ne nézzetek tök hülyének de nagyon kezdő vezető vagyok.


Még nincs meg a kellő rutinom...


2009. ápr. 14. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A motor rugalmasságának mértékében kapcsolj vissza 3-ba vagy 4-be! Város forgalomban, ha olyan forgalmi helyzetben haladsz, ahol szükség lehet hirtelen gyorsításra, a 3. fokozat célszerűbb.
2009. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es miért nem jó? Ott van a 3-as alatt... :)

Egyébként ez kb az 1. forgalmi órán kerül szóba.

2009. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok "hozzáértő" szokta itt javasolgatni városban 50-nél az 5. sebességfokozatot, az alacsonyabb fogyasztás végett.

Namost ez több sebből is vérzik:

-egyrészt belátható, hogy az 5. sebességfokozatot nem városi használatra tervezték

-másrészt egyáltalán nem lesz alacsonyabb a fogyasztás, mert a mai, modern autókban a motorba juttatott üzemanyag mennyisége nem csak a gázpedál állásától függ, hanem elektronika vezérli, és mivel a motor erőlködik, így több üzemanyagot juttat a motorba, így nő a fogyasztás

-harmadrészt az alacsony motorfordulatszám melletti nagy főtengelyterhelés rendellenes csapágykopásokhoz vezet a motorban

-negyedrészt előfordulhat, hogy egy veszélyhelyzetet nem intenzív fékezéssel, hanem intenzív gyorsítással lehet megoldani, 5.-ben viszont ez nem kivitelezhető


Konklúzió: városban, 50-nél a 4. sebességfokozatot érdemes használni, ha szükség lehet erős gyorsításra, akkor akár a 3-ast is. 60 km/h alatt az 5- sebességfokozatot nem javaslom, 60-at is csak akkor, ha előtte mentél pl. 90-nel, de valami miatt lassítanod kellett, tehát azért, mert van a városban 60-as tábla, és felgyorsítasz 60-ra teljesen értelmetlen 5.-be tenni.

2009. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
90-nél kuplung be, vissza 4.-be és vissza is lassulsz 50-re. Ezt hívják motorféknek. Nem kopik a fék.
2009. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
de ezt úgyis érezned kell, ha lepadlózod és felengeded a gázt úgy h nem történik semmi akkor nem valószínű, hogy jó sebességi fokozatot választottál. Van autó amiben az 5.ik is jó 50nél, van ahol a 70
2009. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány köbcentis, hány lóerős autó, hány szelepes, benzines, diesel, turbós? Egy 4 hengeres 16 szelepes, benzines autónak az ideális fordulatszáma 3000 környékén van pl, az alatt szenved az autó.Nézd meg, hogy neked 50-nél mennyi a fordulatszámod különböző sebességfokozatokban. Én a gyertyáimat tettem tönkre azzal, hogy a benzines 16V-s 2000 ccm-es, autómmal 50-nel ötödikben közlekedtem, a benzinspórolás miatt.
2009. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan nem mehetsz tovább "ötben". A motor fordulatszáma kritikusan visszaesik, nem lesz erő benne! Bármilyen autóval autózol, legalább 4-es fokozatig kapcsolj vissza! De ezt már előttem is megírták.
2009. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Autótól függ! Nekem Suzim van, ötödikbe kb. háromszor raktam eddig, próbaként. Ez hülyeség, hogy jobb a fogyasztás! Kevesebbet eszik harmadikban illetve negyedikben - sebességtől függ. Különben is városban minek felkapcsolni ötödikbe? Kimondta ezt a baromságot? Több kárt teszel a motornak, hogy egy sebességfokozattal közlekedsz! Ötödikbe akkor kell rakni, ha autópályán mész, hosszú, egyenes, lassítás nélküli helyzetben.
2009. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!