Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépjármű motor olajcser...

Személygépjármű motor olajcsere, hogy működik?

Figyelt kérdés
úgy értem,hogy ha leengedtem az olajat utána tölthetem az újat vagy kell vmi tisztítófolyadékkal átmosni?? vagy jobb az ilyet szakemberre bízni? am tudom, hogy milyen olaj kell bele meg hol kell leengedni hol kell megtölteni csak nemtudom, h ha egyszerűen csak leengedem(persze természetvédelmi szempontból megfelelően) és utána beletöltöm az új olajat az elég-e?
2011. szept. 7. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
A motorolaj cserét üzem-meleg motornál érdemes megcsinálni, leengeded az olajat kicseréled az olajszűrőt és nem felejted el visszatenni az olajleeresztő csavart (különben akkor tényleg átöblíted a rendszert... ) majd jöhet az előírt mennyiségű és minőségű olaj betöltése.
2011. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olajszűrőt is illik cserélni ilyenkor, egyébként elég amit mondtál. Az olajszűrőt sem nehéz beszerezni, levenni lehet, hogy kicsit nehéz lesz, ha oda van rohadva. (Van hozzá egy célszerszám, ami úgy néz ki, mint egy kerékpárlánc és egy bot közös gyereke.) :) Az olajszűrőt, illetve annak a külső, gumiperemét kend be azzal az olajjal, amit majd később betöltesz. Egész kevés is elég. Ezután csavard be tövig. Mindezt persze az után, hogy teljesen leeresztetted a régi, fáradt olajat egy lavórba, vagy másba. Hagyd teljesen kicsepegni! Átmosni nem nagyon tudod a motort belülről (ez az én véleményem), ha olajsár, lerakódás, eltömődött furat stb. van valahol, az csak megbontással jön már ki sajnos. Ha meg nincs ilyen, akkor nem is kell átmosni.
2011. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és az olajszűrőt miröl ismerem meg, hogy melyik az? és a csere az, hogy máködik kell vennem egy új szűrőt és mennyibe kerül?
2011. szept. 7. 13:36
 4/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm (:
2011. szept. 7. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az olajszűrő típus-specifikus, motoronként eltérhet, ha tudod a kocsit, amihez kell, akkor a boltban van egy füzet, amiből ki lehet nézni a konkrét típusszámot. (Az interneten is megtalálod, ha eleget keresed. Gyártó, évjárat, motorkód.)


A helye valahol alul, elöl vagy hátul a motorblokkon. Hiszen a teknőben lévő olajat szűri, amit egy szivattyú tol át rajta. Azért is kell cserélni, mert jó esetben az olaj lebegteti a szennyeződéseket, és ide hozz ki a motorból, ahol lerakódik a szűrőbe. Ez a dolga. Ezért viszont új olajhoz új szűrő dukál, ha nagyon nincs pénzed, akkor minden második cserénél, de inkább mindegyiknél. (Főleg, ha nem 10e km után cserélsz, hanem több után.)

2011. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vidd el szervizbe jobban jársz, olaj ára + 3000 + ért megcsinálják a melót, nem kell vele szívnod és nem leszel tökig olajos.

Arról nem is beszélve némelyik márka és típus esetén az olajszűrő cseréjéhez spec szersám kell ami neked nem biztos, hogy van otthon.

Pláne ha még azt sem tudod, hogy miről ismered meg az olajszűrőt.

2011. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!