Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Néha kihasználom szgk-val...

Néha kihasználom szgk-val autópályán a kamionok húzószelét. Helyes ez?

Figyelt kérdés
Kicsit lemaradva megyek mögötte, de ha jobban lemaradok, akkor is érezni ezt a vonószelet.
2009. ápr. 21. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést, ez mit jelent?
2009. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
90-nel megyek a kamion mögött, így a kocsi fogyasztása sokkal kisebb, mintha nem menne előttem semmi.
2009. ápr. 21. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Takarékos jó megoldás, de nagyon oda kell figyelni.. Mert olyan kényelmes így autózni, hogy könnyen elbambulhat az ember...
2009. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Takarékos szerintem is,de ha a kamionhoz,mikor megáll "sutyiban" rákötnél egy vontatókötelet,azzal több benzint meg tudnál spórolni:D(csak vicc)
2009. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha autópályán 90 -nel haladsz,a kamion mögött , hogy spórolj, azért felesleges matricát venni.
2009. ápr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem felesleges, ugyanis még 90-nel haladva is sokkal gyorsabban haladok, mintha a lakott területeken cammognék 40-50-nel. Éves "matricám" van.
2009. ápr. 21. 17:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy jó megoldás, és sokkal kevesebbet fogyaszt az autó. De azért kell egykis bátorság hozzá :D (a kamion légfékei alapjáraton biztos h erősebbek mint az autó, csak azok ereje is függ attól hogy mennyire van emgrakva, amit ugye ponyva alatt meg nem látni)
2009. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kamionok nagy része most már a rakomány súlyától függően automatikusan adja az optimális fékerőt.

Ha a kamionos 90-nél elkezd fékezni és 90-nel mész a hátszelében akkor még bőven meg tudsz állni, mert hiába nagyobb fékezőerőt tud kifejteni a légfék, mint a kocsiban lévő hidraulikus fék, a légféknek van reakcióideje míg a fékpedál lenyomásától elkezdi fékezni a kereket a fék, míg autónál ez lényegesen kisebb idő.

Amúgy szoktam én is így spórolni.

2009. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az autók nagyrészében nem hidraulikus hanem tárcsafék van és annál jóval erősebb a kamionok fékrendszere, bár a reakcióidő lassabb mivel az egész rendszer nagyobb, de itt úgy gondoltam hogyha vészfékez a kamion, akkor ha 1-2m-el mögötte vagy nincs menekvés.
2009. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
1-2m-re meg se mernék közelíteni egy kamiont. Ne viccelj!
2009. ápr. 21. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!