Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem fogott el titeket egy...

Nem fogott el titeket egy kisebb pánik, mikor a jogosítvány megszerzése után először merészkedtetek ki az autópályára?

Figyelt kérdés
Igazság szerint nem tudom, hogy melyik kategóriába kéne ezt írnom, de remélem jó helyen vagyok :)
2011. szept. 7. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem.


Pláne, mivel min. 1 órát kéne vezetni autópályán vagy autóúton egy normális vezetési képzés során.

2011. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem, pedig előtte soha nem vezettem autópályán, mert hiába része a járművezető képzésnek az autópálya, amikor én tanultam vezetni, még nem volt a közelben autópálya, így nekem ez kimaradt.
2011. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az autópálya a legegyszerűbb közlekedési helyszín. Ott történik a legnehezebben baj, hiába mész gyorsabban, mint máshol. Nincs miért pánikolni.
2011. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem, sőt már alig vártam h mehessek autópályán, mivel ahogy írták is, majd hogy nem az a legegyszerűbb közlekedési helyszin :) és tényleg nem bonyolult, csak oda kell figyelni.
2011. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. szept. 7. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként azért ott is vannak veszélyes manőverek, főleg a sávváltás


Pár hasznos jótanács:

Ammikor letérsz az autópályáról és ki akarsz majd sorolni, a kisorolás előtt index, de a normál sávban (ha jönnek mögötted) eszedbe ne jusson lassítani. Ha valaki jön mögötted és nem számít rá, úgy letol, mint a sz*t. Index, lekanyarodsz a kanyarodó sávba, és ott a fékezést minél hamarabb megkezdeni, a levezetők általában nagoyn éles kanyarok, a 40es tábla nem véletlenül van kint. Az ember nehezen szokik át a 100 feletti sebességről a negyvenre. Ezért eleinte inkább nézd a km órát, és ténleg egésen lassíts le, mert a kanyarokban könnyen el lehet szállni ha kevesebbnek érzed a sebességet és mondjuk 60al mész 40 helyett....


Majdnem ugyanez visszafele is: amikor rásorolsz a pályára: nagyon nagyot gyorsíts az elején, minél hamarabb próbáld felvenni a tempót, és úgy besorolni


Sávváltásoknál a holt tére nagyon figyelni. Ne felejtsük el, hogy ilyen sebességnél az autó sokkal nagyobb távot tesz meg 1 sec alatt! Minden nagyon gyorsan történik. Én azt szoktam hogy nézem a tükröket, tudom ki hol van, és a holttér ellenőrzésnél is figyelek másokra. 100nál úgy sávot váltani hogy nincs holttér ellenőrzés, életveszélyes!


Amúgy pedig:

http://www.youtube.com/watch?v=wpb9GLSjS60

2011. szept. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!