Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téligumik nyáron is jobban...

Téligumik nyáron is jobban tapadnak?

Figyelt kérdés
Elméletileg igen mert lágyabb keverék, csak hamarabb elkopik, nem?
2011. szept. 11. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem.De az én nyárimnak jobb,mert felhordják az aszfaltra a jófajta gumit:)
2011. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
nekünk is téli van fent mivel nem tudunk nyárikat venni... kicsit nehezebb kormányozni mert ragad az úthoz de ezen kívül semmi baj nincs vele ,na meg hamar meg állok vele :D
2011. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
téligumi futófelülete nagy melegben akár meg is éghet, felkeményedik és hamarabb elveszti tapadását. Ez komoly fékútnövekedést is okozhat.
2011. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy.

Nyúlik mint a takony és csúszik,semmi tartása.

Téli gumi nyáron pont annyira alkalmatlan mint a nyári télen.

Illetőleg lehet autózni vele de fokozott óvatossággal,nagyobb féktávolságot tartva,kanyarban nem terhelve mert simán "átúszhatsz" vele a szemközti sávba.

Az csak hab a tortán,hogy kopik mint a radír.

Szerintem.

2011. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
A lényeg,hogy ez nem a forma-1.A lágyabb keverék nem az jelenti,hogy olvasztott csokin autózunk,hanem azt,hogy nagyobb távolság van a szemcsék között.
2011. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi, én a f1-ből indultam ki :D
2011. szept. 11. 22:02
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha már választani kell, hogy télen nyárival vagy nyáron télivel, akkor inkább az utóbbi. Elvileg valóban megéghet a futófelület, amit már leírtak. Azonban normál használat mellett a legnagyobb gondot a fokozott kopás jelenti. Egy nyár alatt le lehet járni úgy egy téli gumit (4 mm profilmélység alá) hogy az télre már alkalmatlan legyen. Gondolom az egész ötletet mozgató spórolás itt veszik el, hogy egy szezont nem bír ki egy garnitúra gumi.


Az egyetlen ésszerű használatot ott látom, hogy a téli szezon végéig éppen "lejárjuk" a téli gumit úgy, hogy a következő télen már nem rakható fel, és ilyenkor nyáron még használjuk, hogy a meglévő nyári garnitúrával spóroljunk.

2011. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 bp1985 ***** válasza:
75%
Nem kell a legdrágább nyárit felrakni, de télivel sem jó 100 fokos aszfalton rohangálni. A 4 évszakos meg megint nem sokat ér télen. Ezt független tesztek is bizonyítják. Veszel egy közepes nyárit, meg egy közepes télit, és sokkal többet spórolsz vele, mint ha évente veszel gumit, mert használhatatlan lesz 1 év alatt a télid.
2011. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdezem mert azzal akarok rohangálni, hanem elgondoltam hogy elméliteleg nem az a jó? csak hamar kopik? Mert lágy.
2011. szept. 12. 15:42
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

"Hát ha már választani kell, hogy télen nyárival vagy nyáron télivel, akkor inkább az utóbbi. Elvileg valóban megéghet a futófelület, amit már leírtak. Azonban normál használat mellett a legnagyobb gondot a fokozott kopás jelenti. Egy nyár alatt le lehet járni úgy egy téli gumit (4 mm profilmélység alá) hogy az télre már alkalmatlan legyen. Gondolom az egész ötletet mozgató spórolás itt veszik el, hogy egy szezont nem bír ki egy garnitúra gumi.


Az egyetlen ésszerű használatot ott látom, hogy a téli szezon végéig éppen "lejárjuk" a téli gumit úgy, hogy a következő télen már nem rakható fel, és ilyenkor nyáron még használjuk, hogy a meglévő nyári garnitúrával spóroljunk."


Szóval mint írtam nekünk téli gumi van fent nyáron is a pénz miatt. Na most ez a téli gumi garnitúra már 3 éve folyamatosan fent van az autón télen nyáron ... és a 100ft-os kb a feléig besüllyed tegnap megnéztem. na most

azt tudni kell hogy én párszor besatuztam vele mind kézivel mind pedíg teljes fékerőből és semmi változást nem érzékeltem a nyárihoz képest.135 km folyamatos út után is langyos volt a futófelület tehát nem hiszem hogy nagyon kopna pedíg az idei nyáron aztán volt meleg bőven :D .Az az egy hátránya van hogy nehezebb kormányozni de megjegyzem az autó szervo nélküli

2011. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!