Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsőbbségadás. EZ most hogy? .

Elsőbbségadás. EZ most hogy? .

Figyelt kérdés
Sziasztok! leszeretném tenni kis robogóra a jogsit, de nem értem hogy ez az elsőbbségadásos stroy hogy van.. Na igen elmagyarázzák majd a tanfolyamon meg minden, de légyszi valaki világosítson fel, hogy most ennek az elsőbbségadásnak mi a logikája, hogyan kell stb. :D köszönöm. és mi az a jobbkéz szabály stb ??..
2011. szept. 19. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvass el egy tankönyvet, és megtudod. Minden benne van, 2 mondatban nem lehet leírni.
2011. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van röviden hogy.

Ha van elsőbbségadás tábla akkor az egyértelmű hogy a másik úton haladónak van elsőbbsége.


A jobbkéz szabály meg olyan utakon használják ahol nincs semmi tábla és egyenrangúak az utak. (egyformák)

Ott mindíg a jobbkezed felőli mehet először. Ha a jobbkezed felőlinek is van jobbkéz felől kocsija akkor az mehet először be a kereszteződésbe.


Ha meg olyan van hogy főútról lekanyarodsz mellékútra ,akkor meg kell várnod amíg a szembejövő elmegy melletted mert ugye nem vághatsz be elé.


ha meg felhajtasz főútra akkor az első írásom fogy szóbajöni. azaz meg kell várnod míg elhaladnak előtted a föúton jövő kocsik. sőt ha valaki le akar kanyarodni arra amerről jöttél azt is meg kell várnod és utána mehetsz. (már ha addig nem jön senki)


Világosabb már?

2011. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az életben az lesőbbségadás logikája: annak van elsőbbsége, akinek megadják. A könyvekben ez bonyolultabban van leírva és a KRESZ-vizsgán erre nem hivatkozhatsz...
2011. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Van néhány szabály:

jobbkéz: ha nincs tábla, a jobbról jövőnek van elsőbbsége, nekem pedig a balról jövőtől

kanyarodási: jön kettő kocsi egymással szemben, akkor annak van elsőbbsége, amelyik nem kanyarodik. A kanyarodók közül ennek van elsőbbsége, aki kisebbet kanyarodik. Ha mindketten balra mennek, mehetnek egyszerre. de van még pl. villamosra is szabály, olvasd el a könyvben.

2011. szept. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ahogy elöttem is irták, könyvben le van irva minden, nem bonyolult...

a másik meg hogy annak van elsőbbsége akinek megadják, mert lehet neked van elsőbbséged ha valaki kihajt elég mert pl. nem tud megállni...de ezt majd az élet adja...

a másik meg az erősebb kutya b@szik...

2011. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
áá kösi mindenkinek :D nehéz a kreszvizsga amúgy? xD
2011. szept. 19. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Az erősebb kutya baszik !!!!XD
2011. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja.. Nehéz...

Nekem 5 éve van jogsim és most tovább léptem nagyobb kategóriára. De újra át kell mennem a KRESSZ vizsgán.

Hát jobban tartok tőle megmondom a frankót mint bármelyik vizsgától. :) Gondold el 5 éve hordok Pest belvárosába furgonnal árúkat. Balesetem sose volt. Már 4 hete tanulom a könyvből a KRESZT ,de van ami még mindíg nem teljesen tiszta! XD

2011. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!