Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért zúg, fütyül a rádió, ha...

Miért zúg, fütyül a rádió, ha beindítom a kocsit?

Figyelt kérdés

Beindítom a kocsit, és így fütyülnek a hangszórók, ha játszok a gázzal, akkor a hang is hangosabb lesz, tiszta olyan mintha "a turbó fütyülne"....nemtudom jobban leírni, meg recseg is a hangszóró ha hangosabbra állítom...

(nem turbós az autó, és ha az is volna, nemtudom hogy juthatna át a hangja a hangszórókra...:D)

nagyon sz*r, eddig nem volt ilyen...:S ma kezdte....

de ugy vettem észre, csak AUX on csinálja...én pedig ugy hallgatom a legtöbbet, szal mi a franc baja van?

adtam neki áramot kozvetlenül az akksiról, de akkor is ugyanezt produkálja...:S

ha lállítom a motort akkormeg minden ok, szép tisztán szol, semmi ilyen fütyülés vagy recsegés....

Mi baja lehet? vagy vigyem el egy szakihoz?


2011. szept. 21. 16:49
 1/9 A kérdező kommentje:

jack elosztóról megy, és rájöttem mi lehet....

ha kihúzom az erősítóbe bemenő jacket, nem fütyül...csak így ugye nincs mély se,,,:S

ha veszek mono jack kábelt megoldódhat, mert elvileg a mélynek mono jackábel is elég...vagy semmi köze hozzá?

2011. szept. 21. 17:47
 2/9 anonim ***** válasza:
ha erőéködőre van rákötve, és nem monoblock erősítő, kell neki a stereo RCA kábel. azért fötül, mert valahol földhurok van, van testelési hiba. ezt egy módon lehet kiküszöbölni, jó minőségű jelkábeleket kell használni, és ami testre megy, azt le kell normálisan testelni.
2011. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyújtáskábeleket ellenőrizheted, ha sima rézből vannak lazán be tudják zavarni a rádiót, bár annak gyújtásonként van egy pici hangja.
2011. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1.,

Jack kidob. Árnyékolt RCA kábelre cseréld ki, ahol a csatlakozások is árnyékolva vannak.


2., A tápkábelt és a hangkábelt véletlenül se vidd egymás mellett.


Te tkp a generátort hallod "fütyülni". Mivel a jármű teste össze van kötve mindenhol így vannak ingadozásai amik a generátor illetve a motor fordulatszámával arányosan nőnek illetve csökkennek.

2011. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ohhó... akkor több hiba is van amit csináltam...XD

áramkábel a hangkábel mellett megy.


bonyolult a rendszerem, mert olyan, hogy az erősító bemenete jack, és ugy van megcsinálva, hogy Y jack elosztórol megy ugye az erősítő, meg az aux, és ezt az elosztót dugom be a teloma, és úgy megy a zene...

ha kihúzom az Y elosztóbol az erősítő jackét, nem fütyül..

(csak a mélynyomó van erősítve)


szoval akk megpróbálom a tápkábel áthelyezését, meg megnézem a testeléseket megint, hátha...:S

2011. szept. 22. 13:49
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


hogy értsétek...:D


am különvittem az áram meg a hankábelt amennyire tudtam.

A testeléssel is szenvedtem, annyira jutottam, hogy ha az erősítőt letestelem, a rádiót viszont nem, halkabb lesz ez a zúgás, meg recsegés...de még így is elég szar...:S

esetleg valmi ötlet még?

tudom hogy gány meg sufni megoldás, de eddig 150 ft omba van..:) és nemkenekem akkora hang meg afaxom, csak hogy legyen mély oszt jovan, miné ocsobban..:D

2011. szept. 22. 16:25
 7/9 anonim ***** válasza:
A Jacket még mindig hajítsd ki :D Nincs árnyékolása. Nem lesz jó sose...
2011. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
szal ha kicserélema jack kábelt árnyékolt dupla rca ra, megszűnik a jelenség?
2011. szept. 27. 16:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is szűnik meg teljesen, akkor is jóval elenyészőbb lesz. Meg persze ügyelj, hogy ne csak a hangkábel, hanem minden árnyékolt legyen, minél kevesebb csatlakozási pont, kábeleket meg ne vidd egymás mellett.
2011. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!