Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csúszik ennyire a gumim?

Miért csúszik ennyire a gumim?

Figyelt kérdés
Esős időben hihetelenűl csúszik pedig Semperit top-speed 2 márkájú. Annyira új, hogy még a "szőrök" is rajta vannak. Ma esőben fehér aszfalton kb 30-al mentem és zebra elött alig tudtam megállni vele, olyan 10-20m-t csúszott. 175mm széles és kb 9mm a borda mélysége. 2,4-2,5bar van benne. Mitől lehet, hogy ennyire szúszik? Egyébként egy Opel astra F sedanon használom.
2011. okt. 7. 19:48
1 2
 1/16 anonim válasza:
84%

először rosszra gondoltam xD


ja hogy az autóóó?! :O

2011. okt. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy kicsit magas a nyomás? Nem emlékszem a gyári nyomásértékekre, de szerintem a gyári méretű gumikkal valahol 2 bar környékén kellene lennie a nyomásnak.
2011. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Olvastam egy érdekes cikket anno a márkás vs noname gumikról.

Csináltak teszteket is és ez jött ki eredményre, hogy egy márkás és egy noname gumi nagyjából úgyan úgy teljesített száraz úton.

Az igazi különbség a vizes pálya teszt adta. Volt olyan, hogy márkás és ócska gumik között 50% különbség volt fékútban!

Azzam magyarázták, hogy a fejlesztésre fordított pénz és idő különbség itt jön ki a legjobban.


Nem érdemes ezen spórolni, ha jól körbe nézz az ember lehet olcsó kifutó márkás modelleket kapni.

Én Goodyeart vettem nemrég, rá egy hétre totál vízfüggönyben a pályán 120km/h óránál semmi gond nem volt vele.

2011. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A guminyomás kicsit magasnak tűnik, a fehér aszfalt csúszósabb is, mint a fekete, de azt azért nem hiszem el, hogy 30-ról fékezve "csúsztál" 10-20 métert. Inkább a fékeket nézesd meg.
2011. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó nem értem kristály tisztán, hogy ezzel mit akarsz mondani. Ami nekem van az noname vagy márkás? Szerintem márkás, mert a Semperit) Az segíthet valamit, hogy ha engedek le a nyomásból? Lassan úgy is kerékcsere lesz télire az Mischlein arra kiváncsi leszek, hogy mennyivel jobban tapad.


Hírtelen ezt találtam a nyáriról:

[link]

2011. okt. 7. 20:08
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
A gumik kb:500 km futás után érikel maximális tapadásukat,addig csuszkálnak.Ez miden gumira igaz.
2011. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Minenkinek megy a zöld kéz :P A fékek márciusban lettek cserélve (betét, tárcsa), tehát azok jók.
2011. okt. 7. 20:09
 8/16 A kérdező kommentje:
Kb 5.000km-et tettem bele eddig:D
2011. okt. 7. 20:10
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Én is nem rég vettem kléber gumikat.Én már 20000-et mentem vele.Amikor megvettem fogott,mint a zöld festék,de már én is észrevettem,hogy nem az igazi a tapadása.Ma egy élesebb kanyarban rászabadítottam mind a 60 LE-t a kerekekre és rendesen túrta az orrát.Pedig nem "kellett" volna neki.
2011. okt. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én csak a guminyomásra tudok tippelni. Milyen nyomáson használod? Mert 2.2 bar-nál semmi esetre se tegyél bele többet.
2011. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!