Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen esetben mit tehetek?...

Ilyen esetben mit tehetek? Forduljak a fogyasztóvédelemhez? Van ötletetek?

Figyelt kérdés

Problémám a következő:

4 éves autóm van, néhány hete észrevettem hogy a vezető oldalon az ajtó gumi gyakorlatilag elfoszlott. Kb 20 cm-es helyen, belül. A használatot nyilván nem befolyásolja, de úgy gondolom hogy egy 4 éves autónál nem lenne szabad hogy a gumi elhasználódjon. Több helyen látszik, hogy a gumi gyengül, állaga keményedik, foszlik. Szerintem anyaghibás lehet a gumi.

Voltam az autószalonba (direkt nem írok márkát, és szalon nevet), de elhajtottak, mondván hogy már nem garanciális az autó, 60 e Ft lenne megcsináltatni.

Most jövőhéten megyek még a magyarországi márkaképviselethez, de gondolom ott se fognak sokmindent csinálni.

Ilyen esetben mit tehetnék? Van ötletetek? Nem tudok 60e-et kifizetni érte, szeretném ha kicserélnék, anyaghiba miatt.


2011. okt. 11. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Bebuktad a 60 ezret. Simán elhasználódhat, ha nem vigyázol rá.
2011. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már nem garanciális...ennyi
2011. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

4 éves autónál már semmi cserélési kötelezettsége nincs a forgalmazónak, gyártónak.

Főleg nem gumi alkatrész esetében.

Elhasználódott... más is visszavinné a 10 éves autóját, hogy elkoptak a sebváltó fogaskerekei (pedig azok fémből vannak), vagy elhasználódott az ablaktörlőlapát gumja)

Tratós fogyasztási cikkeknél 1 év a kötelező jótállás időtartama és két év a szavatossági idő. Ezt az egy év jótállást a gyártó kitolhatja, de a szavatossági idő akkor is a vásárlás időpontjától ketyeg.

2011. okt. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 4év alatt ápoltad azt a gumit valamivel ? ( a users manualban szerintem benne van milyen időközönként és mivel lehet ápolni a gumi kédereket és egyéb alkatrészeket).
2011. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
légyszives írj márkát, tipust, mert érdekel hogy melyik autó ilyen gagyi
2011. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A garancia már sajnos lejárt, nem igazán tehetsz semmit.

Esetleg azt, hogy nem márkaszervízben cserélteted, hanem olcsóbb helyen, esetleg ha tudod kicseréled saját magad, így lehet olcsóbb.

2011. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először is nehogy márkaszervízben cseréltesd ki hanem bontóból vagy utángyártottba vegyél hozzá ilyen gumit és vagy cseréld ki te vagy egy független szervízbe cseréltesd ki a 60.000 töredékéből ugyanis ez az ár egy vicc úgy ahogy van.A másik engem is érdekelne milyen autóról van szó hogy mi ennyire szar?
2011. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ford autóról van szó.

Köszönöm a válaszokat

2011. okt. 15. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Faxa nekem is az van:S:D
2011. okt. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!