Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Opel Astra f...

Vettem egy Opel Astra f 1.7-es diesel gépjárművet. Most hogy jönnek a hidegek áttekertem a kapcsolót fűtésre de fél óra után is olyan hideget fúj, hogy majd lefagy a kezem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
A vízhőfokjelző műszer alapján meleg a hűtővíz?
2011. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a motor egyébként bemelegszik (a vízhőmérő "középre" áll), akkor a fűtőradiátorba nem jut el a víz. Lehet, hogy vízköves és nem kering benne a folyadék, de ha van fűtéscsap az autóban, akkor az is lehet, hogy egyszerűen nem nyit ki. Ha a motor nem melegszik, akkor valószínűleg a termosztát nem működik megfelelően és szegény nem tud mivel fűteni, mert hideg a vize.
2011. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
80-90 fok környékén van szokott lenni a víz de most megmondom öszintén nem is figyeltem.
2011. okt. 18. 12:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Megyek beindídtom és járatom egy darabig.
2011. okt. 18. 12:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Félóra járatás után víz 90 fokon de hiába csavarom hidegre vagy melegre ugyanolyan hideget fúj.
2011. okt. 18. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:

A terelő lamellák nem nyitnak, a működtető huzal kiakadt. A másik, hogy kevés a hűtővized. A motort még hűti de a radiátorba nem, megy már. Elég magasan van a kivezetése a fűtéscső csatlakozásának.

A motortérben, ha szembe álssz a kocsival jobb oldalt, a motor mögött van a fűtéscső csatlakozás.Kb erős újnyi vastag cső. Nézd meg, hogy meleg e a cső. Egyértelműen látszik, hogy melyik megy a fűtés felé. Ha meleg mindkét cső, oda vissza vezető cső, akkor az első lehet a hiba.

2011. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. Lesz egy kis időm és neki is állok.
2011. okt. 18. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Sajna ennek az a baja hogy Opel.
2013. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!