Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy az aksi...

Honnan tudom, hogy az aksi szorul cserere az automban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemreg toltottem fel teljesen az aksit mert egyik reggel total levolt merulve. Azota jartam vele par napot. Es most megint nullan van. global power gl 465 tipusu aksi. Elvileg jeleznie kene ha cserere szorul. De jonak jelzi. (van rajta ez a varazs szem vagy micsoda) Nem akarok egybol ujat venni mert attol tartok megse azzal lesz a gond.
2011. okt. 18. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha az aksid jo,akkor a kocsid nem jo,nem tölt vissza!!!!
2011. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Leállított autónál vedd le az egyik sarut az akksiról és köss közé egy áramerősség mérőt. Elvileg nem szabad fogyasztást mutatnia a műszernek, ha mégis van fogyasztó, akkor kezdd el kivenni egyesével a biztosítékokat. Ha megszűnik a fogyasztás akkor megtaláltad a hibát. Ha nincs ampermérőd, akkor egy kis teljesítményű izzóval is eredményes lehetsz.


Ha pedig nem mérhető áram, akkor az akksid a beteg!


Vagy még egyszerűbb módszer: vedd le leállítás után a negatív sarut, és így hagyd állni néhány napot az autót. Ha így is lemerül az akku, akkor csere!


Az ún. "varázsszem" csak feszültségre működik, az akku kapacitását csak terheléssel tudod megmérni!

Azt mérheted úgy is, hogy bekapcsolod a világítást és rámérsz az akuura, hogy mennyit esik a feszültsége.


Ja, jut eszembe: ha leállított motornál bekapcsolt tompított fényszóróval ránézel a "varázsszemre" nem sárgul meg a színe?

2011. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Varázsszem nem jó semmire. Nekem már volt hogy fekete lett de amikor feltöltöttem az akksit újra zöld lett. És csak 1 cellát mér tehát ha a többi szar akkor már egy cellával nem fog indulni a kocsi mégis zöld a szem.
2011. okt. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget! Hetvegen lesz idom, lesz ampermero is es megnezem ezeket. Ha esetleg a generator nem tolt, (bar ezt elvileg jeleznie kene a muszerfalon) azt is letudom ellenorzni ampermerovel?
2011. okt. 19. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt nem mert ha ráindítasz rögtön tönkrevágja a műszert. Mérés közbe lehetőleg nagyobb fogyasztókat ne kapcsolj be, az önindító is ilyen.

Feszültségét ha méred az akksinak töltés nélkül 12.5V körül kell lennie. Töltéskor pedig 14 és 14.5V között

2011. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerult megmernem a dolgokat. Kozvetlenul feltoltes utan 13.25 V, par oraval kesobb 13 V. Ez kicsit tobb mint amit mondtal, de ugy tudom, ez lefog menni. Fogyasztast csak 0.8 mA-t mertem, ez semmi. Rainditottam a motorra es megneztem akkor is a feszultseget, es felment 14.11 V-ra. Szoval, szerintem a generator tolt megfeleloen. Akkor csak az akksit kell lecserelnem! Koszonom a segitseget!
2011. okt. 22. 16:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy veszed észre hogy döglik az aksid hogy a feszültség értékek ugyan a helyén vannak de ennek ellenére nincs benne szufla főleg a hideg időjárás közeledtével.

Jobb esetben ilyenkor semmi baja nincs még az akkumulátornak, nem zárlatos se nem szakadozott csak elszulfátosodott. Egy erre alkalmas intelligens töltővel helyrehozható még az akku.

2017. aug. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!