Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat vegyek a...

Milyen motorolajat vegyek a kocsimba?

Figyelt kérdés
121-es Mazdáról lenne szó. Néztem nagyáruházban, de millió féle van... Láttam 5W-40 meg 10W-40 és még egy csomó fajta más számokkal. Ezek mik?
2011. okt. 23. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Sztem 10w40 bőven jó bele. Ilyen sajátmárkás olajokat ('osan', vip car pl) nem töltenék bele. Egy jó castrol, agip, shell, mobil 1 olajat viszont nyugodtan vehetsz bele. Az 1.1esbe, és az 1.3asba is 3.5Liter olaj kell a szűrővel!!! együtt.

A csomó más szám még lehet váltóolaj, szervo olaj, stb... is. Ezek általában ilyen 75w90, 80w90ek, ezek nem motorba valóak.

2011. okt. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. Ha elötte mondjuk 5W-30 volt benne és ráöntöm ezt a 10W-40est akkor lesz baja. Egy kicsit eszi az olajat és után kéne töltenem... Sajna nem tudom hogy milyen számmal rendelkező olaj van benne :(
2011. okt. 23. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudni milyen van benne és után kell tölteni, akkor sztem érdemes lenne lecserélni az egészet...
2011. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen és ha már eszi az olajat akkor pláne 10w40 est vegyél bele abból is szerintem Castrol Magnatec-et.
2011. okt. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hunyor válasza:

Én azt mondom szvsz, hogy legyen 10w-40, minőségi fajtából, pl. innen castrol, mobil (nem tudom, lehet-e linkelni, gugli ezt dobta)


[link]


Egyébként érdemes a különböző olajkeresőket használni, a castrolé például elég részletes!! -->

[link]

2011. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bajer ***** válasza:
Valvoline top guard 10w 40, de tényleg cseréld le a benne lévőt. Ez nagyon jó olaj, garantáltan meghosszabbítja a motor élettartamát.
2012. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. A számokat ezért írják rá hogy többet kérjenek érte.
2013. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!