Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg motornál (autó) káros...

Hideg motornál (autó) káros ha kivan húzatva váltásoknál?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, várd már meg amig bemelegszik...
2011. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
nem, különösen jót tesz neki... ezt a motor hangjából is lehet hallani.
2011. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, káros neki. A hideg olaj kenőképessége nem elegendő ahhoz, hogy magas fordulaton is tökéletes olajfilmet képezzen. Ráadásul a hideg motorban az illesztések sem olyan szépek, mint a melegben (kicsit nagyobbak), ezért a forgó-mozgó alkatrészek másképp viselik a terhelést és a henger, illetve a hengerfal között könnyebben "fúj le" a motor. Ekkor pedig üzemanyag kerül az olajba, ami tovább rontja a kenőképességet. Hidegen tessék csak szépen, alacsony fordulaton használni a motort, van annak a fordulatszámmérőnek alsó 1/3-a is.
2011. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 25. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez most komoly? Van jogsid és ilyet kérdezel? Itt kezdődnek a problémák. Szerintem akkor -10 fokban padlógázzal indítsd a motort és üveghangon járasd, míg el nem éri a 90 fokot. Utána már finomkodhatsz. De csinálhatod fordítva is, mert szerintem neked mindegy!
2011. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem gondoltam komolyan. Gondolj a szexre! Finom előjáték, aztán meg mindent bele! Amíg nem éri el az üzemi hőfokot a motor 85-90 fok, addig finoman, utána már lehet keményebben is bánni vele.
2011. okt. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
csak érdekelt hogy ki mit gondol erről... faterommal szoktam vitatkozni ilyeneken :S, igen van jogsim!
2011. okt. 25. 22:35
 8/11 Kuko ***** válasza:
6%
Ezek szerint segg hülye vagy! És fateroddal ne vitatkozz szerintem öreg motoros ö és vágja mint te kis csutfasz létedre!:)
2011. okt. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de ez az hogy faterom télen is vadabb a kocsival és ezért szoktam vele össze kapni, hogy finomabban kellene... ezért kérdeztem meg ezt..
2011. okt. 26. 05:50
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
De nem mindegy, hogy meleg motorral vadul vagy hideggel
2017. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!