Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri használt autó-t venni?

Megéri használt autó-t venni?

Figyelt kérdés

Véleményeket, tapasztalatokat kérnék arra, hogy megéri -e használtautót venni!??


És azt szeretném kérdezni, hogy ha használtan veszek, és 200.000 km-t ment vele az illető, akkor még megéri -e?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. okt. 26. 10:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Hogy lehet ilyen baromságot kérdezni?
2011. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
41%
én 200 ezer km-t futott autót nem vennék, hacsak nem teherautó vagy nagyon olcsó
2011. okt. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
57%
Bennem is ez a kérdés merült fel mint az 1. válaszolóban ,bár ha mindenki használt autót venne akkor befuccsolna az autógyártás és nem lennének akik pár év használat után féláron eladják a normális embereknek az autókat.
2011. okt. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igaz, baromságot kérdeztem.

DE megéri használta. venni?

2011. okt. 26. 10:34
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos helyzetekben megéri. Városi családnak, kis éves futásteljesítményhez megéri, ha ki tudod választani a megfelelőt. Sokkal ésszerűbb döntés egy pár százezres használt autót kitenni a koccanások, meghúzások, ellopás veszélyének, mint 0% önerővel 120 hónapos hitelre megvenni a Suzukit évi 4-5.000 kilométerre, aztán még a széltől is óvni, majd hagyni a ház előtti parkolóban lepusztulni, mert se benzinre, se karbantartásra nincs pénz a törlesztőrészletek mellett.
2011. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Akkor is megéri ha évente kb.: 40.000 km-t megyek vele?
2011. okt. 26. 10:50
 7/30 anonim ***** válasza:

2 alternatíva létezik.

Az egyik aki csak új autót vesz és mindig eladja mielőtt valami baja lenne. A másik az az aki csak használt autót vesz ,mert feleslegesnek tartja megvenni az újat és nincs is rá annyi pénze. Amúgy én is használt autókat szoktam venni egész jókat ki lehet fogni.

2011. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:

Ezt nem lehet így megmondani.


Nem mindegy milyen állapotút fogsz ki, de ha megfelelő emberektől veszed (olyantól aki nem hajtotta szét) és alaposan megvizsgálod akkor nem foghatsz mellé annyira hogy rosszul járj. Érdemes kiszámolni (kb) mennyibe kerül a fenntartása,mert az nem jó ha pár év alatt ugyan annyiban van mintha egy drágább autót vettél volna.

Anyagi helyzettől is függ ,de túl régit nem érdemes venni, illetve márkától is függ. Ár-érték aránya szerintem a 2-5éves kocsiknak a legjobb.

2011. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani konkrét autó nélkül. Van amit érdemes és van amit nem.
2011. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

@10:29

Pont a hozzád hasonlók miatt virágzik az óravisszatekerő biznisz. Ha nem kérnéd te magad a hazugságot, lehet, hogy az igazságot kapnád.

2011. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!