Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Corsa B / Combo öninditó...

Corsa B / Combo öninditó gondok. Ötlet?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy '97-es 1.4es Opel Combo-m. Megdöglött az öninditóm.

Nagy nehezen sikerült szereznem bele a hétvége folyamán.

Holnapra kell a kocsi, de a szerelő csak reggel 9-re lenne kész. Nekem pedig 8ra be kell érnem Debrecenbe.


Öninditót sikerült kipróbálnom (akku-ra rákötöttem, bendix behúz stb). Beszereltem. Viszont mikor be akarom inditani nem csinál semmit a drága. Nem teker, nem kattog, de még csak ki se gyullad.


Mit lehet tenni ilyen esetben?

Azt tudni kell, hogy az akkuba 0,18 V-ot mértem. Feltöltöttem, most van benne 12,4V-t.

Illetve a gyújtáskapcsolóban a rugó az már megadta magát, de eddig is igy használtam, tehát jónak kell lennie.


Mit tudok vele kezdeni?

Válaszokat köszönöm, zöld kéz természetesen fog menni.



2011. nov. 1. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:

0,18 V-ot mértél az akksin? Azt mindet?


Feltöltötted, rámértél és akkor lett 12,4 V. Mennyi volt az első indítási próba után?


Lehet az akksinak nincs semmi kapacitása. Persze legegyszerűbb lenne másik akksiról kipróbálni.

2011. nov. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Közben sikerült megcsinálnom.

A probléma a testkábel volt. Vagyis annak hiánya.


Akku: 0,18V-t. Rakás sz@r az az aksi, de beindult vele.

Ettől függetlenül kicseréltem az én jó kis BOSCH aksimra.

2011. nov. 1. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!