Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100000 km-t kibír a kocsi...

100000 km-t kibír a kocsi olajcsere nélkül?

Figyelt kérdés
Vettem egy új autót, de 3-4 év múlva úgyis eladom, addig már nem akarok rá költeni. Kibír ennyit? Kb 100000 km.
2011. nov. 3. 09:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kibírhatja éppen, de utána már biztos nem adod el.
2011. nov. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"3-4 év múlva úgyis eladom, addig már nem akarok rá költeni" - mondd, nálad mi lenne az az időtartam, ami miatt megérné rá költeni?

Egyébként kibírja - egyszer. Utána ne csodálkozz, ha még az "eladható" állapotot sem fogja elérni az autó...

2011. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Először nézem...10ezer? Simán. Aztán mondom ez egy nullával több.. 100.000km-t??!! Nem vagy normális. Ez az amin nem éri meg spórolni. Most képzeld, ha te nem cserélsz olajat mert sajnálsz rá ennyi pénzt is, aztán valami baja lesz és el sem tudnád adni... megéri ez?
2011. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"

Vettem egy új autót, de 3-4 év múlva úgyis eladom

"


Úristen!


10e km-enként, vagy évente, amelyik hamarabb eljön, illik olajat cserélni.


Vettél egy tök új autót, ami legalább 2-3-4 millió ft volt. És ezek után sajnálsz rá évente 20-30e ft-ot fenntartásra költeni? Gratulálok.


Lehet hogy ki fog bírni, de hogy utána széthullik, az szinte biztos. Gondolom akkor ezek szerint levegőszűrőt, olajszűrőt sőt fékbetétet sem akarsz cserélni ha úgy alakul a dolog, mert minek az... és egyébként is pénzbe kerül.


Ha volt pénzed egy új autóra, akkor legyél már annyira igényes, hogy legalább a minimális kötelező szervízeket tartod... Főleg hogy ha jól sejtem, van rá 3 év gari legalább. Namost ha én szalon lennék, és megtudnám hogy nem tartottad a kötelező szervízelési periódust, simán érvényteleníteném a garit abban a pillanatban...


Hogy lehet valaki ennyire igénytelen?

2011. nov. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Mert úgyis eladom!! A lényeg hogy nálam bírja ki.
2011. nov. 3. 09:45
 6/19 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzáállással nem biztos, hogy nálad ki fogja bírni azt a 3-4 évet... 100.000 km eléggé sok egy motornak olajcsere nélkül, ezt még az egyszerű, kis szívómotorok se nagyon viselik el.

De most tényleg: azt mondod, úgyis eladod. Na, jó, szívassuk meg a következő tulajt, ne neked legyen rossz. De akkor te egyetlen autódat sem szoktad karbantartani, mert úgyis eladod őket?

2011. nov. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Új autó olajcsere nélkül. Jó esély van rá, hogy tönkremegy a motor még mielőtt eladhatnád. Az olaj darabosodni fog és tele lesz fémreszelékkel.

Egyébként mi az autó típusa? Olyat nem veszünk.

2011. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Csakhogy ezt max egy baleknak fogod tudni eladni, ha nem akarsz nagyobbat bukni mint pár olajcsere.

Kb 3x kéne kicserélni, akár még egy olcsóbb olaj is lehet de legalább legyen kicserélve.

2011. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hat erdekes erzesek keveregnek bennem: Vettem egy benzines csodat meg '94-bol valoszinu megsutottek elottem, es a legszurot sem csereltek az biztos..sot olajat sem surun. Na most En csereltem 2X is es leoldott kb 2 marek olajsart de ez meg semmi mivel az olajszivattyu szivoszurojenel gyult ossze. Idoben eljutottam oda hogy motor szetszed meg mielott megalna. Amit lattam az Szamomra is Fenomenalis volt: A hajtokar csapagyak Tokeletes allapotban, a cspszegek kozul egy kezdett volna megszorulni az olajhiany miatt ami a Dugattyuban levo furatok eltomodese okozott, honolas hianyzott, gyuruk kilagyulva es elkopva, dugattyu elszinezodve, hengerfejen 1 kilo olajsar kivul belul, szelepek nem zartak. A felujjitas meg erdekesebb: Dugattyu kamrafuratokbol ki kellett furni a koxot, gyuruhornyokban elkepzelhetetlen mennyisegu olajsar, szelepek becsiszolasa, es ami erdekes a hengernek 0 valla van. Felhonoltam letisztitottam meg a szeleprugokat is tomitesek csere(szelepszar szimmeringek is) szelepszarak ellenorzese: tokeletes. Vagyis lehet hulyebiztos autot epiteni csak akarni kell..es ha nem cserelsz olajat legalabb tartsad szinten..de azzal dragabra jossz majd ki mintha lecserelted volna ha csak az olajmennyiseget nezzuk, de ezzel egyutt meg fog noni rendesen az uzemanyag fogyasztasod is. NEM eri meg sajnos es Igen 10 evvel ezelotti auto kibirja (az Enyemben 260E km van)
2011. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mert úgyis eladom!! A lényeg hogy nálam bírja ki."


A lényeg, hogy pusztuljál meg te idióta. Remélem 50-60 ezer km után eldurran vmi pályán 130-nál és felkenődsz a szalagkorlátra, csak másban ne tegyél kárt.

2011. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!