Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson alapjárat?

Simson alapjárat?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy hidegen magas nagyon az alapjárat,melegen meg túl alacsony,és olyankor ha gázt huzok neki nehezen pörög fel,odahúzom a gáz először csak hörögve reagál majd 1-2 mp múlva kipörög rendesen.
2011. nov. 12. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan nekem is ez a problémám! Remélem megtudom én is, hogy mi a gond. :)
2011. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fotengely szimmering a baj, alltalaban...nyomasprob@zd le a forgattyushazat es egybol meglatod, ha az akkor fotengely csapagyat is illik cserelni mindket oldalon. Ha nem az lenne akkor meg a masik lehetoseg a subert csuszkal vagyr elallitodot a karburatorban mert a tartolemez kikopott. A gyertya elarulja ha sok az anyag, ja es ha nem megy a nyomasproba akkor nezd meg a kuplung oldali Deknit hogy nem e benzines az olaj ha az akkor 100% hogy szimmering
2011. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Hideg alapjárat: húzz rá egy kicsi (!) szivatót

Meleg alapjárat: ehhez állítsd be csavarral.

A hörgés pedig azért van, mert bezabál (sokat kap), kicsit tekerd kijjebb a keverékállító csavart, kb fél vagy 1 fordulatot, ha többet kell, akkor számold mennyit, hogy amennyiben nem lenne jobb, vissza tudd állítani, és simán kezdhesd elölről. Gázrekciót figyeld, azonnal ki kell forognia nyélre is. Gyertya színe is sokat segít, csokibarna (őzbarna) a jó. Ha fekete akkor sokat kap, ha szürkés akkor keveset.

[Benzin-olaj arányt 1:40-re keverd (ha nagyon gyilkolod akkor 1:35-re), ez csak egy zárójeles tipp volt]


Széles utat, olcsó benzint!

17/F

2011. nov. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló gondom volt, és az volt a problémám, hogy nem volt a henger és a karbi között az a bakelit hőszigetelő toldat. Ilyenkor hidegen volt alapjárat, melegen meg a karburátorban forró benzin miatt már lehörgött. Beraktam, azóta tökéletesen megy. Lehet még az is volt gond, hogy fém-fém nem zár annyira, mint fém-műanyag-fém.
2011. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ott van közötte a műanyag bakelit.
2011. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
itt is megvan a barna színű bakelit vagy mi.
2011. nov. 12. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!