Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet vagy mivel lehet a...

Mi lehet vagy mivel lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy Renault Laguna 2.0 (( [link]

Ilyen.

Kb. 10 éve van a tulajdonomba és legalább két éve nem működik a központi zár a kulcsnál. Csak úgy tudom kinyitni az ajtókat ha Kinyitom a vezető oldalt és megnyomom középen a központit. A kulcsban cseréltünk elemet és világit mikor megnyomom de nem nyitja ki az ajtókat.

Mi lehet a baja?


2011. nov. 12. 20:04
 1/5 anonim válasza:
Ha lenyomod a gombot, az összes lezár? Ha nem akkor valami elekrtomos gond van... Ha igen akkor meg a kulcsal van valami gond... Pótkulcsal is ez a helyzet?
2011. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az immobiliser nem tilt le soha?

Nekem is ilyen autóm van, de ha nem nyomom meg a nyitó gombot a kulcson, akkor 5 perc után letilt az indításgátló, és csak egy zárás-nyitás kombó után lehet beindítani! Ha neked nem tilt le, és az ajtót se nyitja, akkor bizonyára kikötötték az egész cuccot,, mert sokallták a kulcs feltanítására a pénzt, vagy mert az egész cucc lehalt!

Van egy fekete "bogyó" a belső lámpa mellett az az infrás távirányító vevője, arra kell irányítani a kulcsot, különben nem működik. Ha lepattintod a fedelet ott kell találnod egy panelt, az legalább benne van?

2011. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, rosszul érelmeztem elsőre az írásodat! Ha már 10 éve nálad van és csak két éve nem működik, akkor a kulcs halhatott meg!

Ha megnyomod a gombot, akkor egy piros led felvillanása jelzi, hogy működik-e a távirányító.

Kapcsold a mobilodat kamera módba, és a kulcsot fordítsd az optika felé, majd nyomd meg a gombot. A kamera érzékeli az infra működését (ellenőrzés képpen a TV távirányítóval is kipróbálhatod), ha nem látsz villogást, akkor kulcsjavítás következik. A sógornőm Megane-jának a kulcs paneljáról letört az infra led, de 10 perc munkával vissza tudtam forrasztani, és azóta is jól működik.

2011. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha veszek egy kulcsot egy ugyan ilyen modeltől akkor az jó lenne?

Vagy menyibe kerül egy ilyen kulcs javítása kb ?

2011. nov. 18. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A pótkulcs kb. 40000-be kerül. Legalábbi én ennyiről kaptam ajánlatot. Nem elég megvenni, rendelni kell az elektronikához. Állítólag csak a gyárban tudják elkészíteni.
2011. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!