Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tisztítsam a hűtőrendsz...

Hogyan tisztítsam a hűtőrendszert?

Figyelt kérdés

Csepegett korábban a hűtővizem, vettem is egy hűtőtömítőt, ez megszünt. De rosszabb lett a fűtése a kocsinak, már két tisztító adalékot is elhasználtam, nem lett jobb a fűtés.

Hogyan tisztítsam ki? - kb. már kétszer leengedtem talán picit javult is, de nem lett olyan mint volt.Az is a bajom, hogy a motorból nem is tudom leengedni a vizet teljesen, abban midig marad valamennyi. Ezt hogyan oldjam meg?


2011. nov. 13. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:

a hűtőtömítő az úgy működik ,hogy eltömíti a kisebb réseket,

de mivel nem annyira inteligens,hogy csak a luknál zárja el a rést,ezért az egész rendszert összegányolja,még a fűtőradiátort is

most ha sikerülne ezt a szutykot onnan bentről kiszedned,akkor valszeg megint folyna a hűtőd

2011. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A hűtőm folyik is, azt a részt kimosta, máshogy orvosoltam a problémát, bár csak így kezdetem volna neki.Tehát a szivárgást máshogy szüntettem meg.
2011. nov. 13. 08:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a tisztítóadalék nem segít (nekem mondjuk ritkán szokott), akkor jön a régi, hagyományos módszer: ecetet kell bele tenni. A nagyon merészek egy az egyben teleborítják 20%-os ételecettel, én azért 5%-nál erősebbet nem szoktam használni (olcsóbb úgy). Feltöltöd a hűtőrendszert, aztán mész vele jó sokat. Annyit, hogy üzemi hőfokon menjen legalább fél órán át. Ha ez megvan, leengeded és elszörnyülködsz, mi minden került ki a hűtőrendszerből. Utána folyóvízzel (slag, mert vezetékesből drága lesz) lehet tisztítani a rendszert, mert a hűtső alsó vízterében és a hengerblokk alján őrületes mennyiségű kosz bír leülepedni, illetve az ecet által feloldott vízkőnek is csak egy része jön ki.

Ecet helyett állítólag a trisó is jó, azt még nem próbáltam. Viszont éjszakára tilos bennehagyni a folyadékot, mondván, hogy: "Majd még holnap is megyek vele egy kicsit". Az ecet nem túlzottan jó fagyálló...

2011. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De mennyi ecet kell úgy átlagosan bele, hány liter?
2011. nov. 13. 11:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Vízzel kell keverni vagy tisztán?
2011. nov. 13. 11:28
 6/9 anonim ***** válasza:

A 10%-osat lehet tisztán is, ha kedved tartja. Mint írtam, 5%-ra szoktam keverni, mégpedig vízzel. Hogy ehhez mennyi kell, azt már csak te tudhatod...

(kell hozzá a hűtőrendszer űrtartalma, azt elosztod kettővel, oszt' annyi 10%-osat teszel bele - esetleg 4-gyel és annyi 20%-os kell bele, egyszerű matematika)

2011. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jobb autószerelő műhelyekben kisavazzák,kíméletes eljárással.. Aztán ha megvannak a lyukak és nagyon tré állapotban van,érdemes hűtőt cserélni,vagy újra,vagy bontottra. De van ahol javítanak is.. Fontos a jó hűtőrendszer az autónak.. A tömítőadalék csak lerakódik oda ahova nem kéne,dugulást is okozhat,az pedig nagy gond lehet.. Az a gyanúm,a fűtőradiátor is kapott belőle..
2011. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fehér Nándor ***** válasza:

Egy személyautónak kb. 5 literes a hűtőrendszere.

Az ecet jól marja a vízkövet, ha forró.

Az ecetes mosás után javaslok egy trisós mosást is, mert az közömbösíti a savmaradékot. A vasat a savas folyadék oxidálja, a lúgos viszont nem.


5 évente célszerű cserélni a fagyálló folyadékot, mert elsavasodik. És a benne lévő korróziógátló anyagok is elhasználódnak.

2017. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: a legkisebb autóknak van 5L-es hűtőrendszere. Nem 5 évente ajánlott lecserélni, hanem kettő évente. Az ecet valóban jó vízkőoldó, de nem takarítja ki a hűtőtömítőt. Ahhoz valami mosószer kell: mosószóda, trisó, Cillit Bang.

Az autószerelő műhelyben kisavazzák, ugyan úgy: ecettel.


Nos, ha megvan a tisztítás, akkor megfigyelni, hol ereszt, majd ami nem jó, azt cserélni kell. Sokan gondolják úgy, trehányul, mint a kérdező, hogy ha ereszt, akkor nyomunk bele tömítőt, mert az óccsóbb mint a javítás. Na ezzel vágják haza az egészet, mert ugye ami olcsóbb, az a legdrágább...


Most már cserélheted ki a termosztátot, tömítéseket és a fűtőradiátort is a hűtő után. Ha megkérdezel egy szerelőt, ez mennyi lesz, akkor meg úgy hagyod ahogy van, aztán eladod, szenvedjen vele más.

Jó kis magyar hozzánemértő szemlélet.

2018. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!