Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vehetek autót jogsi nélkül...

Vehetek autót jogsi nélkül is? A biztosítási díj így sokkal magasabb lesz, vagy a kettőnek egymáshoz semmi köze?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha első kocsid lesz, akkor a biztosítás úgyis magas kategóriával indul, akár van jogsid, akár nincs.

(Szerintem egyébként a biztosító nem tudja, hogy van-e, mert a megkötéshez csak személyi és a kocsi papírjai kellenek a jogsi nem. De lehet, hogy tévedek)

2009. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

ha nincs jogsid minek az auto?

mert ah ajándékba karod,akkor célszaerübb ha az illetö nevére veszed.

2009. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz autót jogsi nélkül. Biztosításnál A00-ba kerülsz, tehát az alapdíjat kell fizetned. Ha egy évig nem okozol balesetet, akkor B01-be kerülsz, és 5%-kal csökken a biztosítási díj. Ez megy egészen B10-ig, értelemszerűen itt már csak 50%-ot fizetsz. Ha 1 balestért 2 kategóriát csúszol vissza (ha A00-s vagy M02-be kerülsz vissza), 2-ért négyet (Ha A00-s vagy M04-be kerülsz vissza) és így tovább. M04 a legalsó kategória, ennél kell a legtöbb biztosítást fizetned.
2009. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs jogosítványod nem vehetsz autót. Nekem sem volt meg tavaly nyáron, így anyu nevére került a kocsi. Most már megvan, szóval már az enyémen is lehetne.
2009. máj. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak


Lehet autód, akkor is, ha nincs jogsid.

A lányomnak is vettünk, az ő nevén van jogsija még folyamatban sincs, a barátja jár vele.

2009. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz, csak ha hitelre veszed akkor mindenképp fognak kérni egy kezest akinek van jogosítványa. Ez szabály.

Ha kp-ra veszed, baromira senkinek semmi köze hozzá, hogy van-e jogsid, nem fogja a kereskedőt érdekelni.

Kötelezőnél így is AOO meg jogsival, ha az első autód lesz.

Viszont, ha hitelre veszed és casco is kell, ott drágább a tarifa egy jogsi nélküli személynek, mint egy jogsival rendelkezőnek. Remélem én is tudtam segíteni.

2009. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
71%
Autovasarlasnal senkit nem erdekel h van jogsid vagy nincs. Fizess! az a lenyeg.
2009. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. máj. 10. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!