Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől függ, hogy egy autónak...

Mitől függ, hogy egy autónak ilyen a hangja, és bármilyen autónak lehet hasonló?

Figyelt kérdés

Nem értek az autókhoz, nagyon amatör vagyok ebben a témában, de mitől függ, hogy egy autónak ilyen a hangja?


http://www.youtube.com/watch?v=qP-i-AsAsWY


És ilyen hangot, bármilyen autónak lehet csinálni?


Mármint hallottam, hogy vannak ezek a sportkipufogók, és elvileg ilyesmi lesz a hangja, bár nem tudom mennyire, mert még nem hallottam sokszor...


Most attól ilyen a hangja, hogy BMW motor, meg olyan kipufogó, vagy egy peugeot 206 osnak is lehet hasonló hangja, ha olyan sportkipufogót teszek rá, vagy sose lesz olyan hangja, még hasonló se?


2011. nov. 15. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A motor és a kipufogó a legfontosabb. Lehet feltenni sport kipufogót egy nem túl erős autóra is, de én azokat ha meghallom inkább röhögök (soha nem lesz ilyen hangja).. Nem tudom, szerintem égő.

Még a legjobb megoldás, valami komoly hangcuccot szerezni. Ezt a videót kiírni CD-ra és max hangerőn hallgatni.. :D

2011. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Persze fögg a motortol is meg hogy ha nem jó vagy is kicsi benne a motor hiába vesszel belle sportkipufogot lehet hogy az meg lefolytja az autot de valaminyevel jobb lesz hangja de ha csak egy másik jobb kipufogó véget veszel bele attol is javul a handja.
2011. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem csak a kipufogótól függ, a motor hangolása/finomhangolása is közrejátszik, hengerszámtól is függ, igazából száz dolgot fel lehetne sorolni itt
2011. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Legfőképp a hengerek számától függ.Ez a BMW 5.0 literes 10 hengeres v-motor.A te 206-osod 4 hengeres soros-motor.

Függ még a hengerek elrendezésétől/V-motor,Boxer,soros,wankel/,diesel vagy benzin,Alacsony vagy magas fordulatú,Szivó vagy feltöltős,és legutolsósorba csak a kipufogó hangolástól.

2011. nov. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!