Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak olyan autók amik 5....

Vannak olyan autók amik 5. sebességben eldöcögnek ötvennel?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 23:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Te még nem vezettél autót ugye?


Városban 50nél kell felkapcsolni 4-esröl 5-re.

Legalábbis így tanultam.

2009. máj. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Szinte az összes benzines tudja az 50-et ötödikben.Persze, ha minden rendben van vele.
2009. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
71%

az újabb autók szinte mindegyike bírja. azok a kocsik nem, amik nagyon nagy lóerősek, vagy nagy a nyomatékuk. azok nem szeretik ezt. És hát a régi autók sem annyit fogják ezt tolerálni, mert mondjuk egy 20 éves Skoda valószínűleg elkezd fuldoklani már.

Bár szerintem az igazi sofőrnek egy életérzés, hogy váltogathat:-)) én gyűlölném, ha 5-ösben kéne végigmennem a városon, pedig nő vagyok.

2009. máj. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%

Használjátok csak nyugodtan ötödikben. :)

Majd ha sorra cserélni kell a csapágyakat a motorban meglepődtök.

2009. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
ez a régi autós szöveg nem igaz, mert nekünk 16 éves autónk van ami már igencsak régi, és lazán megy 5ösben! A motor hengerürtartalmától függ, egy 3000 ccm-es motorral nincs értelme 5ösben menni 5-el, mert erőtlen lesz teljesen, de egy 1000 ccm-essel lazán lehet!
2009. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
és az sem igaz h tönkreteszi a csapágyazást, mert a fent említett ezeréves autót apám igy vezeti (városban, 50, 5.) már lassan 12 éve mióta megvan, és motorikusan soha semmi baja nem volt!
2009. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint szerencséd volt. :)

Szerintem 4-est 5-öst 1500-as fordulat alatt nem kéne erőltetni, mert a fogyasztás úgysem lesz kevesebb (elektronika rulez), a motornak meg biztos, hogy rosszabb. Amúgy mindenki úgy használja, ahogy akarja, úgysem veszek használt autót. :)

2009. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
ez sem igaz, mert ha 5-ben olyan fordulatszámon tudod járatni a motort ami alacson, viszont még nem túl alacsony hogy hörögjön, akkor jobb a fogysztás mintha 4-esben nagyobb ordulatszámon pörögne (márpedig ugyanahhoz a sebességhez nagyobb fordulatszám kell 4-esben mint 5ösben). Ehhez mondjuk érzék kell mert én még sokszor van hogy nem figyelek oda és leesik a fordulatszám és onnan visszahozni már nehéz, csak iszonyat finom gázadás mellett lehet, amihez sokszor nincs türelmem ugyhogy jön a visszaváltás :P Mindenestre még 40-el is elmegy az autó 5ösben hörgés nélkül, hallottam.. csak nem nekem :)
2009. máj. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, aháby váltó annyi féle áttétel. Én mindenesetre 80 alatt nem kapcsolok 5-öst, és ha már 5-ösben van akkor 60 körül kapcsolok vissza (új Ford Mondeo). Nyilván rövidebb áttételű váltóknál simán megy 50-nél az 5-ös, de nekem még ilyen autóm nem volt.
2009. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben a váltó áttételétől függ! Az, hogy melyik az a fordulatszámtartomány, ahol normálisan megy az autó, az pedig a motor hengerűrtartalmától, vezérlésétől és hengereinek számától függ! Magyarul egy sima Opel Corsával tudsz menni 50-el ötösben, míg pl.: egy ralliautóval 60-nál kell 2esbe váltani. Mellesleg egy kamionnál ~12 sebesség szokott lenni felezővel, amiben 50-nel kb 7-8asban vagy.
2009. máj. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!