Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault 5-ösből hogyan tudom...

Renault 5-ösből hogyan tudom kiszerelni a fűtőradiátort?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az I.cliómban cseréltem tavasszal.Feltételezem hasonló az R5-höz, C1e 1.1 motor van az enyémben is. Hát elég macera volt. :


A kormányt, a bajuszkapcsolókat(indexablaktörlőegység)utána a takaró műanyag csík rész leszedése után hozzáférsz műszerfalat felül is rögzítő csavarokhoz (3 anya+ egy merevitős 5x3cm műanyag felfelé húzásaval jött ki a clióban) ha már egy csavar sem fogja a kocsiszekrényhez ,elkezded elhúzni és az elektromos csatikat, fűtésszabályozó bowdeneket, motortérnyitó bowdent is leválasztod kiveszed a műszerfalat a kocsiból akkor hozzá férsz a fűtés boxhoz, ebbe van beépítve a fűtőradiátor. A fűtésbox csavarjait keresd meg lehet hogy az is a motortér felől látod valszeg együtt van a befúvó ventilátorházzal rögzítve a tűzfalhoz. Leválasztod a motortérben a tűzfalnál a be-kimenő vízcsöveket, amiket magasabbra tartva próbálj valahogy rögzíteni vagy parafával bedúgózni,így nem folyik ki az összes vized.Ha sikerült kivenni az autóból a box-ot , húzd ki a régi radiátort a boxból. Pucold ki a falevelet port,koszt,ráégett csíktömítést belőle.

Tedd be az újat a matricás-polifóm csík tömítéssel együtt amit kaptál az újhoz. A radiátor nagyon sérülékeny légy óvatos a berakásnál. Akkor mehet vissza minden fordított sorrendbe,box,műszerfal kormány,vízcsövek.Fontos : Mielőtt a műszerfalat rögzíted érdemes végigpróbálni hogy minden elektromos kütyü működik, hogy mindent csatit rendesen visszaraktál,mert szívás ha szét kell újra szedni.

Ha meg vagy töltsd fel deszt vízzel,úgy hogy a kezeddel a kiegyenlítőt rakod a legmagasabbra, a légtelenítőket meg nyitva tartod amíg meg nem jelenik rendesen buborékmentesen a víz.

Csapvízzel sose pótold a vizet ,mert a klór okozza a vízkövesedést,legjobb 50%-50%desztvíz,fagyálló.

És Soha ne tegyél bele hűtőtömítő adalék szutykot,ha valahol eltűnik a vized.--> ha egy légbuborék valahol mégis benn maradt,lesz egy szép bazi nagy dugaszod a rendszerben. Víz+levegőre köt ez a sz@r.

Nos ez egy 1991-es 1.1 clió volt de nem hiszem hogy óriási lenne a különbség a cserében. sok sikert...

2009. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kormány mielőtt lehúzod a ricnis tengelyről jelőld össze karcolás/filctoll, hogy ugyanúgy rakd vissza.
2009. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Hát akkor hétvégén nekiugrom és lesz ami lesz.
2009. jún. 4. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!