Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 750 kilól össztömegű futót kb...

750 kilól össztömegű futót kb mekkora autó tud kényelmesen elhúzni?

Figyelt kérdés
illetve az is érdekelne, hogy mekkora az a minimum össztömeg vagy saját tömeg autónál, aminek a vonóhorga 750 kiló felé van vizsgáztatva. akár annak is örülnék, hogy akinek van vonóhorgos autója, bepötyögi nekem a forgalmi adatait :) köszi
2011. dec. 12. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A forgalmiba be van jegyezve minden adat. Ha vontathat, akkor az bele is van írva. Minél erősebb az autód, annál jobban repül a futóval.
2011. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudom, hogy bele van írva, hogy az adott kocsi mennyit húzhat, de mivel autóvásárlás előtt állok, (és mivel az apróhirdetésebe nem írnak ilyen adatokat), gondoltam inkább itt kérdezem meg..
2011. dec. 13. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Ráfutófékes vagy féknélküliben gondolkozol?
2011. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Értem a dilemmádat és nincsenek jó híreim.

Feltételezem,hogy sima "B" jogsid van - azzal pedig nem vontathatsz autót,ahhoz "E" is kellene...

A jogsid ugyan 3500 kg megengedett össztömegről szól de a húzó autónak nehezebbnek kell lennie mint a vontatmánynak.

Vagyis pl.: 1800 kg-mal húzhatsz 1700-at.

Mely utolsó számból levonva a futó súlyát csak Smart kaliberű fér bele a keretbe...

Sőt!

Balesetes,motor nélküli kettévágott FÉL autót húztam amikor a rendőr megállított és megbüntetett,mondván,hogy a húzott autó a forgalmija adatai szerint közel 2 tonna és ezzel jócskán túlléptem a megengedett határokat !

Nem tudom honnan kívánsz autót behozni de lábon a leggazdaságosabb.

Busszal vagy repülővel 10-20 ezerből eljutsz akár 2000 km.-t is,onnan pedig kinti biztosítást takaró kéthetes ún. "collrendszámmal" haza.

De akár EU-kompatibilis magyar bérelt "P" rendszámot is vihetsz magaddal.

[link]

Sok sikert !

2011. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem szeretnék autót vontatni, egy egyszerű lószállítót kellene elbírnia a járgánynak :)


a második válaszolónak: a lószállítók ráfutófékesek

2011. dec. 15. 10:00
 6/8 anonim ***** válasza:

második vagyok:


Vontatásra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


21. § (1) Arra nézve, hogy a jármű vontathat-e és ha igen, hány darab és milyen pótkocsit, a hatósági engedélyben foglaltak az irányadók.


(2) A pótkocsi (pótkocsik) össztömege nem haladhatja meg a vontatásra használt

a.személygépkocsi össztömegét,

b.autóbusz össztömegének a felét,

c.tehergépkocsi össztömegének az 1,4-szeresét,

d.vontató, mezőgazdasági vontató és lassú jármű össztömegének a négyszeresét, e bekezdés rendelkezései a félpótkocsira nem vonatkoznak.


(3) Üzemi fék nélküli könnyű pótkocsi gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű 68 kilogrammal növelt saját tömegének a felét.


(4) Ráfutó fékkel felszerelt pótkocsi abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármű össztömegének a háromnegyedét.


Plusz nézd meg ezt az oldalt innen idéztem:

[link]


Továbbá neked kell tudnod, hogy egy ló milyewn súllyal rendelkezik illetve általában egy futó. ( öszesen 750kg ) Így visszaszámolva ki lehet számítani milyen tömegő vontató jármúvet kell választanod.

Kb. egy 2 literes 100-120 LE motorral rendelkező minimum 1,2 tonnás kocsit kell keresned, szerintem.

2011. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb ccmes.

És ha dízel mégjobb.

2011. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eddig általam látott lószállítók zömét terepjárók húzták - gondolom nem véletlenül.

Egy kéttonnás összkerekessel sokkal inkább mozgatható egy ilyen mint bármelyik személyautóval.

A dízel a múlté,a jövő zenéje a gáz.

Pl.: [link]

2011. dec. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!