Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Renault...

Mi a véleményetek a Renault megan gépjárművekről?

Figyelt kérdés
Például 98-as gyártmányúakról.Műszakilag, electronikailag, és fogyasztási szempontjából?!
2011. dec. 13. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Majd jönnek a kommentek, hogy így meg úgy ne vegyél, mert ratyi francia, de nem kell velük törődni. Vegyél egy szép megkímélt állapotút egy 3 évvel öregebb lehajtott Golf áráért, ér röhögd ki őket! Ennyit tudok mondani:)
2011. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Műszakilag gyengébb konstrukció mint a német és japán társai, de különösebb gond nincs vele, ha megkímélt állapotút veszel, karbantartod, nem lesz gondod vele. Csapágyakat szereti fogyasztani, de az nem drága. Elektronikailag sem olyan rossz, mint a híre, gyújtásnál/töltésnél lehetnek gondok, de az sem annyira jellemző.

A belső tere eléggé széthullós sajnos, sok minden kiesik, letörik, zörög. Elektromos ablakkal szokott gond lenni, leginkább a mechanikájával. Fogyasztása teljesen normális az 1.4-nek is, 1.6-nak is. Átlagban 7-8 litert kérnek/100km.


Összességében én ajánlom, hiszen nagyon jó az ár/érték arányuk, kevés pénzért viszonylag tágas, viszonylag kényelmes. Elromlani sem fog túl gyakran.


Remélem segítettem :)

2011. dec. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem ingyen se kéne!
2011. dec. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
stilus,kinezet.....ezt sajnos nem tudom osztalyozni mert ez szubjektiv.....ezt mindenki dontse el maga........viszont szerelhetoseg es alkatresz arak 1 es.........ugyan az elso irta hogy majd lesz aki kopkodi......en azt teszem mert a konstrukcios megoldasai elegtelenek(pl vezermucsere.....stb stb)
2011. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Franciát meg olaszt soha.
2011. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kényelem szempontjából ver mindent. Mint általában a francia kocsik.

Nem olyan "lélektelenek" mint a Japán autók, és nem olyan "elnyűhetetlenek" :)) (aztán valahogy mégis elnyűtték) mint a németek.


Szerintem a Megane-ok a maguk korában a "szép autók" közé tartoztak. Most is, régen is.


Motorikusan nem valószínű, hogy rossz lesz. Viszont arra számíts, hogy elektronikusan meggyűlhet velük a bajod.


Az újakkal már nem, de a 98-as évjárat még viszonylag gyakran hozta a "megszokott" elektronikus hibákat. Nem fog az út szélén hagyni. (Nekem egy 10 éves 1.4-es Clio-m van, 153.000 km-el. Egyszer hagyott ott, akkor is egy rosszul felújított önindító miatt.)


Szóval csatlakozom az első válaszolóhoz. Nem kell elhinni, hogy sz@rok a francia kocsik. Ha nyitott szemmel jársz, és nem vagy Japán, vagy Német autó b*zi, akkor jobban jársz vele, mint egy angyohajtott, lestrapált Golf-al...

2011. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy 98'-as 1.6 coupe-m volt.Ami egy autón elromolhat az mind elromlott.Pedig egy szép,karcmentes példányhoz sikerült hozzájutnom és ez a típus mindig is tetszett.Rengeteg apró hiba fordult elő.Elromlott az elektromos ablak,központi zár,eldurrant egy víz cső,felforrt a víz,tönkre ment a generátor,eltőrt az ülés sin(pedig csak 85kg vagyok.Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.Ezek a hibák 5 hónap alatt jöttek elő,utána gyorsan eladtam és kb.200 ezret buktam rajta.3-szor robbantam le vele a végén már a pár km-re található Tecskóba sem mertem vele elindulni.Lehet,hogy csak én fogtam ki egy ilyen példányt,nem azt mondom,hogy minden megane ennyire sz@r lenne.Biztos fog ide írni valaki aki meg volt ezzel a típussal elégedve....Én soha többet nem veszek Renault-ot .
2011. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az 1.6-os coupe az tipikusan az a kocsi volt, amiről a sok fiatal azt hitte, hogy sportkocsi, mert coupe felirat van rajta. :) Nem az.... ezért az kerülendő, mert szinte mind szét van hajtva.
2011. dec. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat :) Csak az évjárat nem eggyezzik mert 96-os :) Remélem sikerrel járok :)
2011. dec. 14. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!