Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B+ A1 jogsi együtt? Akkor ez...

B+ A1 jogsi együtt? Akkor ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Akkor januártól a B jogosítvány megszerzése mellett, meglehet úgy kapni az A1-es jogsit ha egy évben meg csinálod mind a kettőt akkor nem kell újra kressz vizsgát tenned? És ha előbb csinálom meg az A1 forgalmit aztán a kreszt később a B forgalmit az úgy ér? Segítsetek mert nem egészen tiszta. Előre is köszi:)
2011. dec. 17. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy csinálhatod, hogy egyszerre kezded a tanfolyamot, és akkor az oktatáson időt nyersz és spórolsz is, és a Kresz vizsgát is egyszerre csinálod ( két külön tesztet). Kategóriánként szerintem ( 1 éven belül) nem lehet megspórolni a kresz vizsgát.
2011. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell külön kreszvizsgázni. Leteszed a B-t, utána bármikor megcsinálhatod az 5 órás átképzést és megkapod az A1-et.
2011. dec. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, de kressz vizsga kell, 2*.

Külön kategória.

2011. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ezek egyikeként a minisztérium az érvényes B kategóriás jogosítvánnyal rendelkező járművezetők számára egyszerűsített képzési és vizsgáztatási eljárást vezet be az A1 kategóriájú (legfeljebb 125 cm3 hengerűrtartalmú és 11 KW motorteljesítményt meg nem haladó), kétkerekű motorkerékpár vezetéséhez szükséges A1 jogosítvány megszerzéséhez. Az elméleti oktatás kötelező óraszáma ebben az esetben három, a járművezetési gyakorlaté két óra, a képzés tehát akár egyetlen délután alatt is elvégezhető. Ezt követően az elméleti vizsga mellett egy összességében 50 perces járműkezelési és forgalmi vizsgán kell a kismotorral való biztonságos közlekedésre alkalmasságot bizonyítani.
2011. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

@22:31

Az így megszerzett A1-re is vonatkozik az, hogy 2 év múlva hasonló átképzéssel le lehet tenni a korlátlant? Akkor se kell semmi más vizsga?

2011. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A1-ről lehet menni már más A-s jogsikra könnyebben, DE tervezetben van az is, hogy eltörlik ezt a 2 éves dolgot!

Illetve helyette az lesz, hogy 1 évnél nem régebbivel lehet menni. Hiába lesz akár 40 éves A1 kpgsig, újra kell járnod a komplett tanfolyamot, ha A-ra akarsz menni.

(Ez MÉG nincs hatályban, ha jól tudom, de esélyes, hogy lesz.)

2011. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, mostmár tiszta :)

És még esetleg annyi, hogy így olcsóbb lesz az A1 vagy ugyan annyiba kerülne mint ha hamarabb megcsinálnám?

2011. dec. 18. 14:10
 8/18 anonim ***** válasza:

Annyit szeretnék hozzá szolni!

Hogy akinek a B jogsija meg van és kibőviti azt A1 es 125 ös motoros kategóriával, annak ugyan ugy kell vizsgáznia rendes hatósági vizsgát kell tenie!

Kreszből ami 55 kérdés lesz ugyan olyan mint az autós kresz volt annó!


Lesz rutin járműkezelési vizsga ha azt addig a motorosoknak el nem törlik de szerintem nem fogják azt. :)


És kell egy forgalmi hatósági vizsgát tenni, a lényeg az hogy ugyan azok a követelmények mint aki A1 tanfolyamra megy, csak annyi a külömbség hogy 5-6 óra alatt le bonyolítják az egészet.


Tehát aki tud az tud aki nem az megbukik és fizetheti a méregdrága pótvizsgákat, persze B mellé lényegesen olcsobb lesz A1 kategória megszerzése.


Csak azért írtam mert hülyeségeket írnak hogy nem kell kreszből vizsgázni ez nem igaz kell mindenből! Hiszen a motorosoknak más elméleti vizsgájuk van más kérdésekkel stb..


Mindenből kell hatósági vizsgát tenni!

Csak le van szűkítve a tanfolyam, de nyugodtan járjatok utána ha nekem nem hisztek.


Válasz a kérdésedre, érdemes egyszerre meg csinálni ha meg lehet B+A1 De lehet hogy csak B után fogod tudni addig meg reménykedj hogy ne emeljék a vizsgadijjakat!


Ez olcsobb sosem lesz évről évre drágul az egész..

Én annó 2008 ba a D kategóriás jogsimat össz vissz 100.000.- ft é csináltam meg, mostmár közel 200 ezer felett mozog.


Amit meg lehet csinálni meg kell mert csillagászati árakat kérnek értük most is és olcsobb nem lesz soha! :)

2011. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sokkal olcsóbb.
2011. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen mindenkinek, mostmár tiszta :)

És még esetleg annyi, hogy így olcsóbb lesz az A1 vagy ugyan annyiba kerülne mint ha hamarabb megcsinálnám?



Én vagyok megint! :)


Szerintem először a B t csináld meg utána az A1 kiegészitőt.. a kérdés az hogy kezdő vezetői engedély esetén is él az A1 ?


Mert arról nem láttam sehol semmit sajnos.. :s

És még konkrét árak sincsenek a B + A1 kiegészitőröl majd jővöre hiszen csak tavasszal lesz motoros oktatás amit most tudok neked az az alábbi! Árak A1 ről és B ről nincs összevonva!

_________________________________________________________

A1 - Max. 125 cm3 hengerűrtartalmú motorkerékpár


Következő tanfolyam kezdődik: 2012-01-09

Vizsga várható időpontja: 2012-01-24


Beiratkozás előfeltételei:

15 és fél éves életkor (felső korhatár nincs)

Orvosi alkalmassági vélemény (iskolánk üzemorvosa rendelkezésre áll)

minimum 8 általános iskolai végzettség

Tanfolyamainkat egész évben folyamatosan indítjuk. Az elméleti szakasz 2 hét alatt elvégezhető. A foglalkozások hétköznapokon 17.00.-kor kezdődnek. Igényelhető ú.n. egyéni képzés is, ahol a konzultációk időpontjait az elméleti oktatóval személyesen lehet megbeszélni.

Gyakorlati oktatásra sikeres KRESZ vizsga után lehet jelentkezni. Minden év november 15.-től március 15.-ig a gyakorlati oktatás és vizsgáztatás szünetel. Iskolánk rendelkezik motorkerékpár szimulátorral, mellyel a téli hónapokban is gyakorolható a motorozás.


A tanfolyam ára:

Elmélet: 20.000.-Ft

Gyakorlat: 32.400.-Ft

Vizsgadíjak : 20.300.-Ft,

Elsősegélynyújtó-tanfolyam: 10.000.-Ft

Elsősegélyvizsga: 4.900.-Ft


Az elsősegélynyújtó tanfolyam és vizsga nem szükséges, ha a jelentkezőnek már van vezetői engedélye más kategóriára, és azt 1984.01.01. után szerezte.

A befizetés történhet részletben is.


__________________________________________________________


Jogosítvány - B kategóriás jogosítvány


B kategória megszerzésének előfeltételei:

Beiratkozáshoz minimum 16 és fél éves életkor ( felső korhatár nincs )

A gyakorlati vizsgákhoz szükséges a 17 éves életkor betöltése.

Orvosi alkalmassági vélemény (az autósiskola üzemorvosa a rendelkezésére áll)

2 db igazolványkép (elkészíthető az autósiskolában is)

minimum 8 általános iskolai végzettség

B kategóriás tanfolyamainkat kéthetente indítjuk. A B kategóriás tanfolyam aktuális kezdési időpontjairól Tanfolyamkezdések menüpontban lehet tájékozódni. Az elméleti szakasz 7 foglakozásból, foglalkozásonként 4 tanórából áll. A foglalkozások hétköznapokon 17.00.-kor kezdődnek. Igény esetén délelőttös csoportot is indítunk. A tanfolyamhoz moduláris felépítése miatt menet közben is lehet csatlakozni.

Igényelhető ún. egyéni képzés is, ahol a konzultációk időpontjait az elméleti oktatóval személyesen lehet megbeszélni.


Minden B kategóriás hallgatónk részére biztosítjuk az online elérhető KRESZ TESZT gyakorlási lehetőséget.


Gyakorlati oktatásra sikeres KRESZ vizsga után lehet jelentkezni.


A gyakorlati oktatást BMW, Citroen és Suzuki gépkocsikkal végezzük.



Olcsó jogosítvány ? Jogosítvány 56.000.-Ft ? Elhiszed ?


Hát....én megkérdezném az ismerősömet, hogy mennyi volt a vége.


Az alábbi árlistában azok a tételek is szerepelnek, amelyek ugyan nem az Autósiskola bevételei, de Neked akkor is pénzbe kerül, ha a jogosítvány megszerzése a célod.


Részletfizetés esetén a kezdő részlet: 24.600.-Ft


B kategóriás jogosítvány ára:

Majsai Autósiskolának fizetendő tanfolyami díjak:

Elmélet KRESZ, Vezetéselmélet, Műszaki: 20.000.-Ft

Gyakorlat: Kötelező minimum 29 óra 52.200.-Ft

Oktatógépkocsi használata a rutin és a forgalmi vizsgán: 3.600.-Ft

Elsősegélynyújtó tanfolyam: 10.000.-Ft Nem szükséges, ha már van 1984.01.01. után szerzett motoros jogosítvány.


Az elméleti tanfolyam helyszíne a Majsai Autósiskola 1098 Budapest, Dési Huber u. 7. sz. alatti telephelye.


A gyakorlati oktatáshoz a tanpálya a Budapest, XIX. Hofherr Albert u. 109. alatt található.


Nemzeti Közlekedési Hatóság részére fizetendő vizsgadíjak:

KRESZ vizsga: 4.600.-Ft

Járműkezelési vizsga: 4.700.-Ft

Forgalmi vizsga: 11.000.-Ft



Vöröskereszt részére vizsgadíj: 5.500.-Ft Nem szükséges, ha már van 1984.01.01. után szerzett motoros jogosítvány


Orvosi vizsgálat: 6.000.-Ft Háziorvosnál, vagy iskolánk üzemorvosánál is elvégezhető


Okmányirodában a jogosítvány kiállításának illetéke: 4.000.-Ft

2011. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!