Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A babetta motorhoz kell jogsi?

A babetta motorhoz kell jogsi?

Figyelt kérdés
Elektromos motoron kívül meik motorra nem kell jogsi? Ha a rendőr elkap jogsi nélkül hogy babettát vezettem akkor mit csinál?
2009. máj. 19. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Segédmotor jogsi kell hozzá.

Ha elkapnak jogsi nélkül akkor jól megbüntetnek + két három évig nem mehetsz motorostanfolyamra, nem szerezhetsz addig jogosítványt.

2009. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Babettára kell jogsi.Engem 14-18ig a gyámhatóságra küldtek szüleimmel.Nem voltam jó gyerek.De mára leraktam mindenből.
2009. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
80%
Hello! A Babettához minimum segédmotoros jogsi kell. A következmények, ha elkap a rendőr és nincs jogsid: eltiltás a közúti vezetéstől meg pénzbírság. Az eltiltás időtartama azt hiszem 1 év lehet. A pénzbírság meg maximum 100 ezer körül. Engem is csíptek el jogsi nélkül, 8 hónap eltiltást a közúti vezetéstől, meg 20 ezer forint bírságot kaptam, amit inkább ledolgoztam. De én fellebeztem a 8 hónap ellen, így csak 3 lett belőle. Annyit hozzátennék, hogy akkor már folyamatban volt a jogsi autóra (kresz+rutin megvolt). De hidd el, nem éri meg kockáztatni. Ha netán balesetet okozol, tegyük fel, elütsz egy idős nénit vagy egy kiskölköt, és súlyos sérüléseket kap és meghalna, hogy tudnál tovább azzal a tudattal élni, hogy miattad halt meg egy ember? Hidd el, Babettával is lehet gyilkolni. Nem érdemes jogsi nélkülni motorozni szerintem... Esetleg ha nagyon nem bírsz magaddal, menj ki fateroddal egy kis földútra, ahol maximum csak a trakik meg kombájnok járnak. A tanfolyam meg segédmotorra gyorsan lerakható.
2009. máj. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ekkor már elmúltam 18, ezért büntettek meg ennyire. De kiskorúaknál nem tudom mi a helyzet büntetés terén.
2009. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen segédmotoros vezetőiengedély kell.
2009. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"M" kategóriás jogsi kell, 14 éves kórtól lehet.

Kb. 70000 ft-ba kerül.

2009. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kell! M vagy legalább A1 vagy A kategoria.
2009. máj. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell kismotor jogsi.Én most tettem le 45000 volt és másfél hónap.
2009. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!