Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Angliából hozok be egy...

Ha Angliából hozok be egy autót, akkor mit kell változtatni rajta, hogy itthon forgalomba lehessen helyezni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint pl a fényszórók cseréje. (ezen kívül kell még valamit átalakítani?)

Illetve tudnátok nekem linkelni egy nagy angol használt autós oldalt?

Köszönöm a segítséget!


2012. jan. 2. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Van ebbe üzlet? Ki venne ebbe az országba jobb kormányos autót?
2012. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem lebeszélni akarlak, de elég hasonló áron mozognak az itthoni autókkal jó biztos van kivétel, de alapból jobbkormányosak és még sok egyéb szabvány van amit be kell tartani. Inkább Amerikából hozatnék autót az ottani adórendszernek köszönhetően elég olcsón lehet kapni járműveket. Csak példaképp az itthoni új Camaro 16 millió Ft Amerikába átváltva 4-4,5 millió Ft.
2012. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen de az új Camarora - még az új szabályozás mellett is - szép nagy összeg lenne a regadó. Nem mondom, lehet h még úgy is olcsóbb 1-2 millával, de már nem számottevően, mivel még át kell hozni az óceánon, ami szintén nem olcsó mulatság :)
2012. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, a regadó miatt szinte sehonnan nem éri meg behozni. Ha Angliából hozatsz, akkor szerintem a fényszórók elegek ha kicseréled, állítólag a kormányt is át lehet szereltetni, de gondolom az nagy meló és drága is lehet.
2012. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt,hogy jobb kormányos az autó,azt sokan nem használnák otthon Magyarországon.Egyszerű oka van,hogy miért.Előzni ha egyedül vagy a kocsiban,szinte lehetetlenség.Ugyanis nem látsz ki rendesen.(tudom mert,mi is ha hazamegyünk,akkor úgy előz a párom,hogy én lesem,és mondom,hogy mikor előzhet)

Azt tény,hogy itt Angliában egy használt autó vásárlása könnyebb,és jóval olcsóbb)(Mi 6 éves citroen Xsara combit vettünk 1200 fontért,gyönyörű állapotban,semmi hiba nincs benne)

De hogy maga az átírás,az adó meg egyéb költségeket ha ráteszed úgy is megéri-e? nem tudom..De ha úgy tervezed,hogy kint megveszed olcsón,majd inden kötelező papírt elintézel/kifizetsz amit kell,majd egy szerelővel bal kormányossá alakítod,akkor az már tuti nem fogja megérni..

2012. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik nap beszéltem egy emberrel aki ilyennel foglalkozott. Azt mondta, hogy már nem éri meg, mert hogy forgalomba helyeztesd át kell alakítatni. Igen, alakítatni, te nem alakíthatod át. És nem is az alkatrészek olyan drágák, hanem a kijelölt hely ahol alakítják. Tehát nem éri meg nekem azt mondta az illető. Ő is azért mondott le az üzletelésről.
2012. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát mindenkinek. Igazából azért voltam rá kíváncsi, mert tavasszal megyek ki Angliába (vagy Skóciába) fél-1évre. Arra gondoltam, ha már úgy is ott vagyok és esetleg ha olcsóbbak az autók akkor hoznék haza egyet. De ezek alapján nem az lenne az év üzlete..
2012. jan. 2. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!