Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonba hogyan szereljem be...

Simsonba hogyan szereljem be a hőfokmérőt?

Figyelt kérdés

Találtam itthon egy hőfokmérőt, nem tudom mibe lehetett lehet hogy egy autóba, de gondolom jó lesz a motorhoz is, de nem tudom hogyan kell bekötni. Valaki légyszi segítsen h mit hova kössek vagy hogyan kell. Az órárol adok linket is.


[link]


[link]


2012. jan. 17. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felső lyuk kicsit el van nyomorgatva, az lenne a háttérvilágításé. Kell bele egy foglalat, középre valami feszültség, a házon át letestel.

Az alsóról kapná a jelet. Ha jól látom, egy vékony rézcső áll ki a csonkból, ez azt jelenti, hogy ezt a hőmérőt már sehová sem fogod tudni bekötni. Ez ugyanis ez gázos hőmérő, a hőgombája egy kis gáztartály, amit felmelegít a motor, az óra pedig egy nyomásmérő, csak hőmérsékletre van kalibrálva. A kettőt cső köti össze, amit valaki - igen kulturált módon - levágott. Innentől kezdve semmit nem ér az óra önmagában, mert nem tudod újra összerakni a gázpatronnal. Pontosabban össze lehet hozni, csak értelmetlenül sokba kerül.

Ha mégiscsak vezetékvég az ott (amit kétlek, de kicsi a fotó, nekem meg nem annyira jó a szemem), akkor kell hozzá egy megfelelő hőgomba és össze kell kötni őket vezetékkel. De hogy ehhez milyen gomba lenne jó, nem tudom.

Viszont ha mindenáron egyszerű, elektromosságtól mentes hőmérőre vágysz, akkor MTZ hőmérőt kell keresned, ez is gázos, delejt csak a világításhoz igényel.

2012. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És ez? jó lenne ?

[link]



[link]

Csak ez meg 24V az van ráírva, de az mire vonatkozik? csak az égőre ?

2012. jan. 17. 20:03
 3/3 anonim válasza:
ugyesen okosan
2014. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!