Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw compactba mekkora motor...

Bmw compactba mekkora motor fér el?

Figyelt kérdés

Szeretnék épiteni egy kis autot magamnak... nem mennék vele forgalomban sem.


Milyen nagyobb bmw motort lehet belelógatni ?

én a bmw 3literes v8 asát néztem ki magamnak amit egy 730 asbol vennék ki.. legalábbis igy van tervezve egyenlöre....



Vélemények ?:) kiváncsi vagyok mindenki véleményére irjátok mit gondoltok.


2012. jan. 19. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy sor 6-os 335-ös motor simán elfér benne.


Őszinte véleményem. Csak akkor építsed meg ha nagyon elszánt vagy. Ha annyira nem, inkább vegyél egy másik BMW-t.


De első sorban amit ki kell cserélni az a FUTÓMŰ. Amíg az nincs kicserélve még véletlenül se rakjál bele nagyobb erőforrást.

2012. jan. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit az éppen aktuális 3-asban használtak, az belefér a Compact kivitelbe is, a motortérben nincs különbség. Viszont egykoron az E36-ból épp azért nem készült M3 Compact, mert a mérnökök úgy találták, hogy a nagy, hathengeres S54 motor túl nehéz, nagyon elrontja a súlyelosztást.

(az AC Schnitzer ennek ellenére épített hasonlót, hogy mennyire lett jó, nem tudom)

Ha akarod, bele lehet építeni a háromliteres V8-ast. Csak készülj fel rá, hogy csaknem az egész autót át kell majd szabnod, mert a gyári futómű és fékek biztosan nem fognak vele elbírni (nem, nem elég az ültetőrugó és a pirosra festett féknyereg).

2012. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Várom még a további hozzászolásokat is..


Esetleg tudnátok adni tanácsot a futóműátalakitáshoz is ?

Mik a legfontosabbak?


Még azt szeretném megkérdezni hogy a rövidebb autok föleg ha hátso kerekesek akkor azokat nehezebb irányitan(könnyebben megpördülnek ?) ?

2012. jan. 20. 21:25
 4/5 anonim válasza:

e36-ból a 328i a legnagyobb polgári verzió,illetve a fél polgári ugye az M3 blokk. Ha rám hallgatsz,akkor e36 tipus azonos blokkot raksz bele,mert az tuti passzolni fog a váltóhoz a motortérhez,stb.

Mellesleg ez egy elég komoly meló,ugyanis az M3-nak kb. a kasznija egyezik meg a mezei többi e36-ossal,semmi más.

Abban sem lennék biztos,hogy,ha csak a sima M3 blokkot belerakod,akkor az nem szaggatja-e szét a hajtásláncot,váltóstul mindenestül

Ha e36-ról van abból 316i/323i volt,ha e46-ról akkor abból volt 316ti/318ti/325ti asszem.

Rád bízzuk,az tuti,hogy ma már NKH-s papírt nem kapsz rá,szóval csak drift autónak lesz jó,vagy pályanapozni,ahova trélerrel viszed.

Am tuti,hogy az újabb blokkok nem fognak beférni. Sztem V8-as,meg ilyesmikbe ne gondolkodj. Nézd már meg,hogy mekkora motortere van egy 7-esnek a 3-ashoz képest.

Szóval választhatsz:

e36 328i - 193 LE

korai e36 M3 - 285 LE

későbbi e36 M3 - 321 LE

Elég bele a 28i motor is,kivéve,ha sok pénzed van és jut a teljes átalakításra,de ennyi erővel jobb,ha hozatsz egy M3-ast németből.

Sok sikert,ha van valami,valahol publikáld az eredményt.

2013. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az sem lenne rossz megoldás, hogy egy kisseb mondjuk 28i motort tenne bele és egy turbót
2016. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!