Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan és mennyiért lehet egy...

Hogyan és mennyiért lehet egy számnélküli motorvázba egy forgalmiban lévő alvázszámot hivatalosan beütni?

Figyelt kérdés
Problémám akadt az ETZ motorommal, mégpedig az, hogy a váz hátul eléggé el van tekeredve (bizonyára megviselte a hátulra felrakott nagy súly). Találtam a neten több helyen is vadonatúj vázat, de mielőtt megvenném gondoltam megkérdezem, hogyan megy egy ilyen csere hivatalos része.
2012. jan. 22. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy fogsz egy gyárira hasonlító számbeütőt, aztán beütöd. A motorszám benne van, a kutya nem fogja nézni, hogy gyári-e vagy sem, csak az látszik, hogy nem volt átütve. Vizsgán meg nem kell szólni, ennyire egyszerű.

Egyébként összeépítési engedély kellene, mert külön forrásból származó vázat és motorblokkot építesz össze, de azt nem nagyon fogod megkapni, mert nincs száma a váznak, tehát nem tudod bizonyítani, honnan van (hiába írsz adásvételit, nem tudsz semmilyen azonosítójegyet feltüntetni rajta), ha meg mégis összejön, ráköltesz egy rakás pénzt és még hatósági műszaki vizsgára is viheted. Sajnos a közlekedésben illetékes bürokraták képzelőereje eléggé szegényes, nagyon meg tudja őket akasztani az, hogy egy vázban nincs szám, össze-vissza fognak vele küldözgetni.

2012. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Számbeütőhöz elég nehéz hozzájutni, ehelyett gravírozáson gondolkodtam.
2012. jan. 23. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Google a barátod! ;)
2012. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!