Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új Renault Megane Berline...

Az új Renault Megane Berline 1.5 DCI-ről szeretnék többet megtudni, lehet hallani olyan storykat a kocsival kapcsolatban hogy hamar meghibásodnak, ha esetleg valakinek van valami tapasztalat az autóval kapcsolatban szívesen meghallgatnám!?

Figyelt kérdés
Tulajdonosok, szerelők véleményét várom. Mennyire vannak megelégedve a 2009-től gyártott új generációs Megane-al. Autóvásárlás előt állok megéri-e megvenni... Ha nem melyik kocsi lenne a legjobb választás 2-2.5 millióért??
2012. jan. 23. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen motoros az autóm.


Sajnos 100-150 ezrenként kifekszik benne a nagynyomású szivattyú és a befecskendező szelepek.

Ez kb. fél millás móka.

Figyelni kell arra, hogy jó helyen tankolj és a szerviz intervallumnál gyakrabban cseréld a gázolajszűrőt.


Ja és amit még a szerviz sem nagyon mond, kb. 100 ezer után ki kell cseréltetni a főtengely csapágyakat. Ez nagyon fontos, mert képes megölni a motort ha elmulasztja az ember.

2012. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az új Meganeokat nagyon dícsérik, és nekem is az a véleményem, hogy a világon semmi baj nincs az 1.5DCI motorral. Én 200E km-t mentem el ilyen autóval, soha semmilyen meghibásodás nem volt. Nem kell komolyan venni, hogy 100 ezrenként porlasztógarnitúra-csere, mert ezek egyedi esetek.

A legnagyobb problémám inkább az, hogy 2,5-ért új Meganeból csak kintről hozott kétes előéletű jellemzően törött és/vagy visszatekert példányok vannak.

2012. jan. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha már így is-úgy is külföldről hozott, akkor ennyiért inkább egy 1.5-ös Lagunát vennék. Alig 200 kilóval nehezebb, csak néhány decivel fogyaszt többet, de egy klasszisokkal kényelmesebb, minőségibb, felszereltebb autó.
2012. jan. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A francia autók elektronikusan rengeteg gond van... Kíméld meg magad egy rossz élménytől és keress egy normális autót. (japán, német)
2012. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az ilyen előítéletekre. Az új Renaultokkal a világon semmi gond nincs, én is a Megane meg a Laguna közt vacilálok, évek óta Clionk van. Persze 1.5Dci motorral.
2012. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
nekem megane 2-es van, 1.5dci-vel! 184E km-rel, 2005ös. Elektronika...az a tipikus hiba ezeknél sajnos, fogyasztásilag jo a másfeles motor, kannázni nem nagyon szabad. Szervíz drága, mert nemjavitanak ezek semmit, mindent cserélnek. :S **Német autót vegyél; bár az uj megane-ról még nem hallottam semmit
2012. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 2005-ösök még problémásabbak, 2006 után lettek jóval megbízhatóbbak, az újfajták meg főleg. A Lagunákra tényleg nincs semmi panasz már.
2012. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Drigxi válasza:
1,5 dci ,ha 10e-énk lecseréled az olajat nem lesz semmi baj vele.Kíméletesen kell használni és akkor sokáig jó lesz,de ez minden autóra igaz.
2012. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Delphi féle befecskendező az oka, amikben már Bosch van az jobb, de inkább valami német konszern 1.9 TDI vel jobban járnál.
2017. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
VW POLO 1.9 PDTDI 100 loerővel megy mint a barom és 5 liter alatt eljár.. inkább azt vennék.
2017. ápr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!