Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények a Lada Szamaráról?

Vélemények a Lada Szamaráról?

Figyelt kérdés

Most néztem ki egy 94 es 1500 ös Lada szamarát és jobban az érdekelne hogy mennyit fogyaszt mennyi a végsebessége és mennyire igényes autó szóval mi a leggyakoribb hiba.

Jobban olyan személytől érdekel a válasz akinek van Szamarája de más tapasztalatok is érdekelnek.Esetleg érdemes megvenni mert nekem 2105 ös Ladám van és ezt szeretném lecserélni egy nem túl igényes és olcsó autóra.

Esetleg van más hasonló autó amire nem kell sokat költeni.

Pl skoda favorit stb..


2009. máj. 30. 00:50
 1/6 anonim válasza:

Mar nincs meg a Samara, de szerettem!

Ezerharmas Lada utan lett a Samara, jobb volt, dinamikusabb volt, strapabiro volt!

Itt talaltam egy kis Samara doksit:

[link]

2009. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt 1x de nagyon rossz emlékeim vannak róla.Utána vettem egy corsát na azóta is azzal járok,nagyon jó.
2009. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Hidd el a 2105 ladád megbizhatobb ha karban van tartva mint egy Samara és a 2105 még maszivabb is .Attól függ mennyi pénzed van inkább a Samara helyett nézz 200 ezer körül régebbi suzuki swiftet az legalább 5.5 litert fogyaszt és megbizhatobb is a ladák fogyasztásáról ne is beszéljünk.
2009. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát szerintem 200 ért nem veszek normális Suzukit.Egy 1.0 vagy 1.3 mas Suzuki is 300 tól kezdődnek.Esetleg Suzuki Marutti az meg nekem túl kicsi.a 2105 az tényleg jól meg lett csinálva én 100 ért vettem de kb 20000 ft költöttem rá 2 év alatt!!Csak sajnos lejár a műszakija és a karosszériát kellene csináltatni de olyan árakat mondtak amiből 2 Ladát is vehetnék.Azért gondoltam szamarára mert valamivel több extra van benne és az alkatrészek se olyan drágák és talán kisebb is a fogyasztása mint egy 2105 nek. Csak most már egy kicsit elbizonytalanodtam.Anyagi meg nem sok kb 200+átiratás de nekem nem kell most olyan puccos autó csak megbízható és olcsó legyen meg ha elvisz hozzon haza.Amúgy a 1-2 es Golfokról mi a véleményetek??
2009. máj. 31. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
A golfok tényleg énis azt vettem ha lett volna rá pénz ( sat ibizát vettem ) benzinesben sokat fogyaszt de diselben kb 5-6 litert .200 körül már jó 2 es golfok vanak de nem tipp toppok .A golfhoz olcso az alkatrész és akkár egy komplett motor sem drága ezért ha okos és ugyes is akkarsz lenni akkor veszel egy 1 es vagy 2 es golfot ( amelyikre van pénzed ) lehetőleg 1.5 ős dieselt ( olcso a kötelezö ) és később meg bele raksz egy 1.6 os dieselt vagy egy 1.9 es tdi -t és akkor tuti motor kevés kötelező ( rendőr ugysem mondja meg helyszinen)de ajánlatos megtartani az eredi motort a müszakikra meg hasonló lehuzásraokra.üdv.
2009. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 1300-as porlasztós háromajtós van. Motorikusan nincs vele túl sok baj. Kis törődést igényel és igazából mindent kibír. A városban (Bp) kicsit kevés az ereje, ezért taposni kell ilyenkor viszont sokat is fogyaszt. Az 1,5-ös motorokról nincs tapasztalatom, és 94-es lévén gondolom injektoros. Szvsz ez sokat javíthat a teljesítményén és a fogyasztásán is. Az 1,3as porlasztós tojással a házpedál alatt 7,3 körül is fogyaszthat mondjuk egy alföldi túrán az autóúton hátszéllel, de városba most is 14 liter körül evett (pedig a porlasztó is jól be van állítva).

A műanyagok nyiszognak, és a kormány hajlamos eltörni (a műszerfal és a duda közötti rácsos biztonsági okosság, ami igazából szarra se jó). Félni nem kell tőle hogy a hegyi szerpentinen egyszer csak a kezedbe marad, nem egy gyors folyamat, de ha kicsit már mozog előre-hátra akkor érdemes megnézni.

A kasztni legjobb esetben is 10 évente elkezd rohadni. Az enyém garázsban áll éjjel nappal, és 9 éve lett teljesen kilakatolva, de már hólyagosodik erőteljesen.

A kipufogódob évente kirohad, érdemes egy kis lyukat fúrni a dob aljára hogy kifollyon belőle a lecsapódott pára. Ha katalizátoros akkor vegyél bele egy tisztító adalékot, sokat segít lévén a szabályozatlan motor hamar elkormolja.

Összességében jó kis autó, szerethető dehát mégiscsak lada. Közel sem tökéletes.

2009. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!