Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az ideális sebessége az...

Mi az ideális sebessége az autónak?

Figyelt kérdés

Én ezt hallottam: Van az autóban a km/h mutatója + fordulatszám mérő (már amelyikben). Ha függőlegesen áll mind a 2 mutató, akkor fogyaszt jól az autó és ezt a sebességet szereti. PL: Ladánál 80 km/h-s sebességnél van függőlegesen a mutató és elvileg, ekkor jó a fogyasztása.

Mi a véleményetek erről? Lehet valami köze hozzá vagy nagy humbuk az egész?? Várom válaszotokat! Előre is köszönöm! :)


2009. jún. 4. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség.


Van ideális sebessége az autónak, amikor jól lehet vele haladni, és keveset is eszik a kocsi, de ezt neked kell kitapasztalni, vagy olyan ismerőstől megkérdezni akinek van hasonló tapasztalata.

Nekünk VW Borának van, 1.6-os 2003-as gyártmány annak olyan 120-130 körül van az "ideális sebessége."


A mutató állása viszont tuti hogy semmit sem befolyásol. Ha a Ladába másfajta km órát szerelünk (pl olyat ami 200-ig méri a sebességet, akkor a 80-at értelemszerűen máshol fogja mutatni) akkor ezzel megváltozik az autónk fogyasztása? :D

Ettől függetlenül viszont lehet hogy a Ladáknak 80-nál van az ideális fogyasztása.

2009. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában 90 km/h. Egészen pontosan a gyártó által megadott legnagyobb forgatónyomatékhoz tartozó fordulatszám 5. sebességfokozatban. Ez pl. az én autóm esetében 88 km/h.
2009. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a függőlegesen áll mind a 2 mutató és úgy fogyaszt legkevesebbet ez egy baromság. Egyébként általában nem együtt mennek a mutatók, tehát nem is állhat mindkettő egyszerre függőlegesen!

Az ideális sebesség meg attól függ, mekkora motor van a kocsiban. Kis motornak kicsi, nagy motornak nagyobb:-)

2009. jún. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg. :) Ezek után jól felnyitottátok a szememet és jó nagy hülyeséget kérdeztem. :D Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, mert számomra hasznos volt mind a 3 válasz!!

:)

2009. jún. 5. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!