Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kategoriaval merre tudok...

A kategoriaval merre tudok menni es mennyi ideig?

Figyelt kérdés

marmint arra gondolok h le rakom a motorra a jogsit es elmegyek a baratnomhoz aki 300 kilometerre van, ezt kis motorral es A kategoriaval meglehet tenni, Nemzetkozi uton, megyei uton kell athaladni, es tobb varos meg falvakon. Most akarnam letenni es ezek a dolgok lehetsegesek e vagy nem szabad tobbi megyebe behajtani/

koszonom elore is a valaszokat


2009. jún. 4. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez oltári nagy ökörség amit leírsz. Nem korlátozzák a jogsit se irányban, se időtartamban. Azt egyszer megkapod azt arra mész annyi ideig amíg akarsz. De azért kismotorral 300km szerintem kicsit sok.
2009. jún. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

s en most mit csinaljak ha okorseget es hulyeseget irtam most kezdek belepni az eletben:)


nem birja meg a motor egy nap alatt vagy hogy erted


nem kell mergelodni

2009. jún. 4. 15:04
 3/5 anonim ***** válasza:

A jármű fajtájától függ, hogy milyen utakon haladhatsz. Ha motorkerékpárral mész, akkor szinte bárhol (vannak néhol korlátozó táblák, de azok általában lakott területek kis utcáiban). Vagyis valamennyi közúton közlekedhetsz, még autóúton, autópályán is.

A kérdésben viszont szerepel a "kismotor" kifejezés (rosszul, mert egybe kell írni). Ez utalhat segédmotoros kerékpárra. Az ilyen járművel autóútra és autópályára nem hajthatsz fel, mert ott - ha valamilyen körülmény másra nem kényszerít - legalább 60 km/h-s sebességgel kell haladni, azt pedig segédmotoros kerékpárral nem teheted meg, mert annak 40 km/h a megengedett legnagyobb sebessége (és 45 km/h a megengedett legnagyobb tervezési végsebessége, amit sosem tartanak be).

Egyébként a Magyarországon kiadott jogosítványok az ország egész területére érvényesek, nincs semmiféle területi, időbeli, távolságbeli megkötés. Csupán a kezdő vezetői engedély köti meg kissé a kezedet: az első jogosítványod megszerzésétől számított 2 éven belül nem vihetsz utast a motorkerékpáron, így nem tudod elvinni a barátnődet egy körre :-)

De várj, mondok nagyobbat: külföldön is vezethetsz magyar jogosítvánnyal, erről azonban többet nem szeretnék írni, mert egyrészt nem ez a kérdés, másrészt ennek a pontos szabályzásával nem vagyok tisztában.

Sok sikert a jogosítvány megszerzéséhez és jó utat!

2009. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat :)
2009. jún. 4. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:
amugy visszaterve nem vagyok magyarorszagi hanem erdelyi vagyok, majd meglassuk h mi lesz de ez csak jovo marciusaban lesz megvalthato mert akkor iratkozok be a suliba
2009. jún. 8. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!