Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gianelli next sportkipufogóról...

Gianelli next sportkipufogóról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
50es full gyári yamaha neosom van, 100%-os megbízható,6 éve van meg, minidg egyből indul, soha nem volt baja. nem hiszem h lesz nagyobb henger vagy valami, mert nem éri meg nekem hogy a főtengelyem vagy bármi másom széthulljon..a megbízhatósága elmenjen..mégha gyorsabb is. szóval ha rátenném ezt a sportkipufogót milyen változás lenne?? kb 65-öt megy, és 4 litert eszik.légyszi válaszoljatok, pláne olyan aki ért hozzá :) köszönöm!
2012. febr. 23. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne a nextet vegyen , hanem az extrát. (mármint GIANELLI EXTRA) Ott a görgőt átcseréled 4,2g-osra és sokat dob a gépen. Gyorsulás és végsebesség is megnő, persze nem lesz GSX-R :) (Ilyen kipufogóval 50es gyári blokkos aeroxom megy alattam 85-öt GPS el mérve, óra szerint 95kb)
2012. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ! egumotorsnak is írtam még 2 napja, ők is azt mondták mint te :) még az lenne a kérdésem, hogy ez neked mennyit dobott a fogyasztáson?? jah és hogy ezek az új görgők mennyibe kerülnének? :) köszi!
2012. febr. 24. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre fogyasztás növekedést tőle. Malossi görgőt vettem bele, azok tartósak. A kipufogóhoz adnak gyárilag, de az nem tartós , kár beszerelni.
2012. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ráteheted nyugodtan, de utána egy karburátorhangolás és egy főfúvókacsere nem árt.Fogyasztásnövekedést nem fog okozni, mex akkor, ha a fent leírt 2 dolgot nem csinálod meg.A rezonátorlényege, hogy a konfúzor által visszavert gázokat magas nyomáson tartsa, és így a hengerből kiáramló elégetlen benzin-levegő sűrítményt visszalökje a hergerbe.Így hevesebb lesz a robbanás, és emiatt 1 kicsit jobban fog pörögni a géped, de nem annyira, hogy bántsa a főtengelyt.

Remélem érthető voltam.Akármi kérdésed van, írj.

2012. febr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Buldex válasza:

Nemrég vettem egy Gianelli V2 extra sportkipufogót az 50-es Aprilia SR factory robogómra. (Piaggio blokkos)

Gyárilag egy 17,5-ös Dell'Orto karburátor van rajta. Hányas főfúvóka lenne az optimális ehhez a kipufogóhoz? Jelenleg 72-es van benne. Hidegen, dúsítással megy, mint az állat, üzemmelegen egyértelműen keveset kap.

A gépem 6grammos görgőkkel megy a legjobban. Már az 5,5-össel is feleslegesen túlpörög. Nem beszélve a kipufogóhoz kapott, még könnyebb görgőkkel.

2018. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!