Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az mit jelent, ha egy uniós...

Az mit jelent, ha egy uniós rendszámon nincsen rajta az uniós 19 csillag, valamint csak a műszaki vizsgának van fent a matricája, a zöldkártyáé nincs?

Figyelt kérdés
Link: [link]
2012. márc. 8. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
A csillagoknak rajta kell lenniük,különben ment volna vissza selejtként a rendszám.Én látok ott körben valami sárgaságot,de lehet hogy csak a szemem csal.Úgy tudom,hogy most már nem rakják rá a környezetvédelmi besorolás matricát a jó környezetvédelmi besorolású autókra,de nem biztos,mert ezt csak mesélte valaki.
2012. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A zk matricát nem mindenhol ragasztják az uniós meg rajta van csak nem látszik a képen. De ha megnézed látni.
2012. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy itt valami nagyon nem stimmel. Az nem baj, ha nincs fenn mind a 19 csillag, mert 12-nek kell lennie. Viszont tényleg mintha lenne ott valami, csak nem látszik rendesen. A környezetvédelmi osztályba sorolást jelző plakettnek viszont kötelezően ott kell lennie még a jó besorolású (kék vagy zöld matricás) autókon is. Ha nincs, akkor pótolni kell.

Láttam rá példát, hogy nem a kötőjel alatt volt elhelyezve a plakett, mert valami aranykezű szerelő vagy ügyintéző (vagy maga a tulajdonos) megsértette a fóliázást a rendszámon és nem ragadt fel rendesen a matrica. Viszont itt máshol se nagyon van nyoma a plakettnek.

2012. márc. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amikor 2 éve bevezették, hogy nem kell külön környezetvédelmi vizsgálat, akkor egy darabig nem adtak matricát a vizsgasoron! Aztán rájöttek, hogy a szmogriadó miatt (másra nem is jó) mégis csak kell valahogy jelezni az osztályba sorolást, így azóta megint ragasztanak környezetvédelmi matricát. Közben eltelt vagy 3-4 hónap és sok autó úgy ment át a vizsgán, hogy nem kapott plakettet.


A rendszámnak jó lenne látni a betűjelét is, mert csak a J-vel kezdődőeken jelent meg az úniós zászló, az is lehet, hoy a tulaj ragasztott rá egy matricát, de lekopott.


Az úniós zászlón csak 12 csillag van...

2012. márc. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Valóban, már fáradt voltam, természetesen 12 csillag van.


Különben az autó rendszáma LYF, és igen, valamit látni a "H" felett, de nem tudtam egyértelműen kivenni, hogy azok csillagok, vagy sem.


Ha esetleg az autó abba a kategóriába tartozik, mikor nem adtak külön matricát vizsgán - egyébként 2010. októberében vizsgázott utoljára -, akkor mi a teendő?

2012. márc. 9. 08:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi teendőd nincs, volt egy átmeneti időszak, majd a legközelebbi vizsgán felnyalják a matricát!
2012. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm mindenkinek.

Már csak azt nem értem, hogy olyan estben, ha nincsen rajta a plakett, mi a teendő egy fővárosi szmogriadó esetén, mikor annak színe alapján döntik el, ki vehet részt a forgalomban...?

2012. márc. 21. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!