Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astra 175/70/R13 gumiméret,...

F Astra 175/70/R13 gumiméret, milyen méretű gumiabroncsokat lehet még feltenni?

Figyelt kérdés

Kérdésem, hogy milyen váltóméreteket lehet még alkalmazni, olvastam, hogy a 155/80/R13 is jó, igaz ez?


Valamint 175/70/13 Semperit top life abroncs van a pótkeréken, ami tömlős (vagyis belső van benne) ha szereztnék egy ilyen abroncsot, ami tömlő nlküli (tubeless) azt fel lehet szerelni egy tengelyre. Vennem kellene 2 nyárigumit, de ha találnék egy ilyet, csak egy kellene, a pótkerék alig volt használva.


2012. márc. 19. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a 155 méret felmenne,de elég karcsú.. Ne lepődj meg ha picit kezelhetetlen lesz tőle a járgány..

A tömlőst felteheted egy tengelyre a tömlő nélkülivel,a minta és a külső köpeny szerkezete legyen azonos.

Szerintem a pótkerék is valaha tömlő nélküliként kezdhette..

2012. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az hogy alig használt a pótkerék csak egy dolog, a gumi csereperiódusa 5év vagy amíg el nem kopik, öregszik, felkeményedik a keverék, változik a szerkezete.


A 155/80R13 majdnem ugyanaz a méret, de a futófelület keskenyebb 2centivel, eléggé rontja a menetstabilitást,szerintem érdemes az eredeti méretben gondolkozni, én Yokohamát használok, 13környékén van darabja.

Gumin meg féken sosem spórolunk, mert visszaüt, ez alapszabály.

2012. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!