Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a menete most 2012-ben egy...

Kazsemestor kérdése:

Mi a menete most 2012-ben egy használtautó behozatalnak külföldről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogyan is megy ez mostanság?Saját részre,nem alkatrészként szeretnék behozni 1 autót és itt forgalomba helyezni.Tehát ha le tudná valakí írni,milyen folyamatokat kell végigcsinálnom azután,hogy kint megtaláltam a megfelelő autót?Milyen adásvételi kell,milyen biztosítás,hogyan kell vámrendszámot kérni,mert igazából 1-2 hónappal később szeretném kifizetni a regadóját.

Köszi előre is!


2012. ápr. 5. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha EU-n kívülről hozod (pl. Svájc), akkor levámolod, kifizeted a próbarendszámot/trailert. Ha hazaértél a kocsival, akkor reg.adót kell utána fizetned, ami az autó évjáratától, környezeti normájától és köbcentijétől függ. Ki kell fizetned a vagyonszerzési illetéket, az átírási költségeket, és a magyar rendszám, forgalmi, stb. árát.

Honnan hoznál, és milyen kocsit?

2012. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ami kimaradt:

Jobban jársz, ha Svájcban vámolsz, ha onnan hozol. Az adásvételit kint megoldák, az nem probléma. Vámrendszámot úgy tudom a VPOP-nél, vagy vámhivatalnál lehet igényelni.

2012. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Üdv!


Még nem hoztam be autót,csak a lehetőséget nézem!Németó.ból vagy Ausztriából hoznék.Igazából arra lettem volna kíváncsi,hogy lehet-e valahogy húzni a regadó befizetését és a magyar rendszámozást.Tehát mondjuk 3 hónapig ha tudnám itthon használni a külföldi rendszámmal az autót,az faja lenne.Vagy 300ezer a regadó,az most nincs a zsebben!

2012. ápr. 6. 19:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg húzhatod egy ideig, de pontos időt nem tudok mondani, hogy meddig. Szerintem a 3 hónap megoldható. Viszont azt javaslom, hogy inkább várd meg, amíg meglesz a regadó ára, meg még rakj félre egy kis pénzt, mert valamire biztos kell rá költeni.
2012. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én is épp itt tartok ahol te, kinéztem egy 2007-es Fiat Bravo-t Bécsbe, és írtam is ki egy kérdést, mert én sem tudom hogy összesen miket kell fizetni. Ha tud valaki segíteni ebben akkor ideírom a kérdésem linkjét, hát ha ír valaki, és akkor még te Kérdező is lehet hogy ott választ találsz a kérdésedre:) http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__283..
2012. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Tisztánlátás végett nézd meg a www.nyilvantarto.hu oldalt ott le van írva. Röviden: regadó, tulajdonszerzési illeték, törzskönyv, forgalmi, rendszám, kötelező biztosítás, NKH-s műszaki vizsga.

Sorrendben: műszaki vizsga, regadó, biztosítás ha ezek megvannak minden okmányirodában megy simán. Kell a forgalmi amit kapsz kint adásvételi szerződés.

Elkerülni nem tudod a regadót, de E rendszámot tudsz igényelni a fentiekhez képest annyi, hogy regadót nem fizetsz és drágább a biztosítás sokkal. NKH vizsga kemény szóval szart ne vegyél.

2012. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 HiHu36 ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


Uniós tagországból származó személygépkocsi magyarországi behozatala és forgalomba állításánál az alábbiakat kell figyelembe venni:


Amennyiben EU-tagállamból származik az autó, azt az egységes belső piac léte miatt vámmentesen, vámkezelés nélkül teheti meg.


A Magyarországon először forgalomba helyezendő személygépkocsi esetén regisztrációs adót kell fizetni. Az adó mértéke a személygépkocsi műszaki tulajdonságaitól, a környezetvédelmi osztályba sorolásától, valamint első forgalomba állításának időpontjától függ.Fontos tudni, hogy a külföldi rendszámú személygépkocsi regisztrációs adójának a megállapításához mindenképpen szükséges a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) által kiállított műszaki adatlap. A személygépkocsi behozatala után tehát először ezt szükséges beszerezni.


Használt személygépkocsik esetén amennyiben a vásárló egy magyar magánszemély, és maga utazik ki gépjármű-vásárlási céllal egy másik tagállamba, akkor az ottani áfa-mértéket számítják fel a vásárlás során, Magyarországon nem lesz áfa-fizetési kötelezettsége.


EU-s tagállamban vásárolt személygépkocsi esetében kétnyelvű (jelen esetben német-magyar) adásvételi szerződésre , valamint a gépkocsi okmányaira van szüksége. Az Európai Unió más tagállamaiban vásárolt személygépkocsit nem szükséges kivonni a forgalomból, illetve ideiglenes rendszámmal ellátni a behozatalhoz. Az autó eredeti rendszámmal és okmányokkal is átlépheti a határt, Magyarországon a forgalomba helyezés során „honosításra” kerül.


A határon nincsen szüksége külön okmány beszerzésére. A személygépkocsi magyarországi forgalomba helyezéséhez az illetékes okmányirodához kell fordulni, ahol elvégzik a jármű származásának ellenőrzését is. A forgalomba helyezési eljárásra ezt követően kerül sor. A forgalomba helyezéshez szükséges a megyei vámhivatal által kiállított igazolás arról, hogy a regisztrációs adót az adott járműre már megfizették.


Személygépkocsi behozatala esetén további költségként jelentkeznek a forgalomba helyezés adminisztrációs költségei (eredetvizsgálat, rendszám etc.).


Használt gépjármű behozatala esetén, a következő költségek merülnek fel:


Gépjármű vételára + hazaszállítás költsége + regisztrációs adó összege + forgalomba helyezés költsége + biztosításkötés


Remélem tudtam segíteni.


Üdvözlettel: Sz.B.

2012. okt. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Tisztelt SZ.B!

Elég alaposan, korrekten leírt mindent (köszönet!), de egy kérdésem mégis lenne! Ha én rendelkezek külföldön (Németországban) bejelentett lakcímmel, megveszem kint az autót, és átíratom kint, tehát a német papírokon már én szerepelek, mint tulajdonos, és úgy szeretném Mo-on üzembe helyezni, akkor mennyivel másabb az ügymenet? Illetve egy olyan verzió is érdekel, hogy külföldön átíratva de magyar lakcímmel verziónál milyen eltérések vannak az SZ.B.által leírtakhoz képest?!

Köszi előre is a válasz(oka)t!

Üdv,

Bandesz

2013. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Bocsanat, hogy valasz helyett ujabb kerdest teszek fel, de a temaba vag. Unios orszagban, pl. Nemetorszagban vasarolt auto eseten akkor nem is kell semmit a kinti okmanyirodaban intezni?

Csak a tulajnak vagy kereskedonek kifizetem a vetelarat, o pedig odaadja a jarmu nemet nyelvu forgalmijat es mar indulhatok is haza vele? Nem kell biztositast kotni kint, hogy kozuton haza tudjak vele jonni? Es nem kell atirni a nevemre sem, eleg csak itthon a regado kifizetese utan?

2013. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az utolsó kérdése engem is érdekel.Illetve az áfa-t kinek és hol kell fizetni?az eladó számolja ki és neki,vagy hogy van ez?
2013. febr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!