Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb értékű autóknál, hogy...

Nagyobb értékű autóknál, hogy valamivel kevesebbet bukj melyik a jobb módszer - autót gyakran (pl. évente) cserélni, vagy egyet hosszabb ideig megtartani?

Figyelt kérdés

S-osztály, XJ, GranTurismo, mindegy.


(Nyilván aki megteheti attól, illetve autókereskedőktől kérdezem. A csak beszólogatásnak élőknek üzenem, pusztán érdekel, nem több).



2012. ápr. 16. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha új autót veszel, akkor egyértelműen az a legjobb, ha sokáig megtartod.

Persze ugyanez igaz a használtra is, ha még nincs túlzottan lehajtva az autó. Azt kell elkerülni mindenképp, hogy elérje azt, hogy sokat kell rá költeni, mert az a pénz úgymond a semmibe megy.

2012. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cserélgetni kb 3évente ,persze feltételezve ,hogy pénzes ember a tulaj. Ezeknek a kocsiknak hatalmas az értékvesztése, és a javítási költsége,ha lejár a garancia. Nem érdemes sokáig megtartani őket mert 5-6 év múlva töredékét érik az újkori árukhoz képest.
2012. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt értem, és kösz a normális kommenteket, de valaki (talán egy nepper) azt állította, ilyen autókat jobb (nem csak a garancia miatt) évente cserélni, mint 3-5 évente, mert így talán kisebb lesz az értékvesztés. Míg mondanom sem kell, hogy öt éves korára kb. 10-15 %-át éri csak. Igaz lehet ez? Ezért cserélget valaki évente S-osztályt, vagy drágább autót? Gondolom, hogy csak emiatt, hisz különben semmi értelme nem lenne.
2012. ápr. 16. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg aki évente cserélgeti az autóját az csak nagyzolni akar.
2012. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aki kőgazdag és a pénz egyáltalán nem számít talán az vesz évente ,de akkor valami másik típust ,mert ugyanazt venni mi értelme?

Gyakoribb ,hogy kijön az új modell pl új S Merci azonnal lecseréli a régit.És ez manapság kb 3-4év

2012. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bukásról szó nincs hiszen nem gondolkodhat kereskedői szemlélettel egy felhasználó - az értékvesztés bele van kalkulálva a minőségi szolgáltatás árába.

Ennyibe kerül a használat és kész.

A nagyobb értékű verdák az első két-három évben avulnak a legnagyobbat,akár 50%-ot is.

Ésszerűségi szempontból két-három évesen legérdemesebb hát megvenni őket (kb.fél áron) és egy év után (akkor már csak kb. 10% amortizáció után) eladni,másik két-három évesre cserélni azt.

De ez"átlagemberes" gondokodásmód aki megteheti,hogy 40-50 millás kocsit vegyen,nagy ívben tesz erre.

Az,hogy "szűz" autóba üljön,sokkal fontosabb szempont ennél.

Az önfejűségről nem is beszélve.

Kőgazdag Laci a példa,aki nemrégiben megvette azt az S500-at 120 000 euróért amit én mutattam neki azzal,hogy a kedvezményem és nettósítás révén 85 000-ért megveheti általam.

Qrvára leszarta a bő 10 millás "bukást",mondván ő semmiféle "kétes dologba" nem fut bele ...

Ez van srácok.

:p))

2012. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, utolsóval értek egyet. Aki ilyen értékű autókat vesz (10-20 milla) az nem fog azon vacilálni hogy 1 év alatt vajon 2 millát vagy 3-at, vagy mégtöbbet veszt az értékéből. Ha csak kocsira van ennyi pénze, akkor valszeg másra mégtöbb van, ergó az a pár milla meg se kottyan neki.

Van aki az új modell miatt cseréli újra, van pedig aki azért, mert fél attól hogy szervízbe kell vinni, akkor már inkább csere, mert kevésbé macerás (igen elvileg át kell írni, de ezeknek jellemzően van emberük erre, illetve van is olyan szolgáltatás hogy X-ért (mondjuk 30e ft) elintéznek neki mindent, ocsmányirodát még csak hírből sem ismeri.


Évente cserélgetni is hülyeség, mert akkor meg ügye mindig bejáratós, nem illik úgy tolni neki. Plusz én ha gazdag lennék se biztos hogy vennék ilyen elegánsabb autókat mert akkro félteni kéne, márpedig az autó számomra használati és nem kegytárgy.


Abban a pillanatban hogy kitolod a szalon ajtaján, már buktál rajta néhány misit. Ahogy előttem is írták arányaiban utána már kisebb az értékvesztés.

2012. ápr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!