Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 ccm 4T 8KW 2007 motor...

125 ccm 4T 8KW 2007 motor bemelegedve hirtelen nagy gázadásra elful normális?

Figyelt kérdés

Van egy Jinlun Adams motrom.

Jól bemelegedve, ha rá húzom gyorsan a gázt szívató nélkül, akkor elfúl és leesik a fordulat míg be nem döglik, ha csak nem engedem el a gázt.

Ez normális?

Hiába feljebb állítottam a súbertűt a 4. pozícióba az 5 közül a 2.ról.

Így még dúsabb keveréket kap és akkor is elful.

Még a melléklevegő csavart is addig becsavartam, míg már az alapgáz is épphogy csak megbír maradni és nem full el a túl dús keveréktől.

Feljebb kén tenni a tűt a legfelső állásba?

Meg ne tévesszen valakit, természetesen a tűn fent olyankor a legalsóba teszem azt a vasacskát úgy lesz legfentebb a tű.


Szóval 4T-s 125 ccm 8kW motornál normális, hogy elful bemelegedve szivatónélkül ha nagyon gyorsan hirtelen ráhúzom a gázt alapfordulatnál?



2012. ápr. 17. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért fullad, mert sokat kap, nemhogy keveset.
2012. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Keveset? De ha ráhúzom a szivatót félig, akkor már nem csinálja hanem felpörög.

Ez is azt bizonyítja, hogy sokat kap?

Félszivatón akkor még többet.

2012. ápr. 17. 23:21
 3/8 anonim válasza:
Bár nem ismerem ennek a típusnak a karburátorát, de ellenőrizd az üzemanyagszintet és hogy a megfelelő fúvóka van-e mindenhol és az nem sérült -e, nem lett -e tűvel takarítva ezáltal kitágítva a furat stb. Ezenkívül, hogy a tömítés(ek) ép(ek) -e és nem szív -e fals levegőt valahol.
2012. ápr. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ja és a légszűrőt is. Ellenőrizd annak meglétét, nem koszos -e valamint a szívócsatorna átjárhatóságát, nem dugítja -e el idegen anyag, szennyeződés stb. Értem én, hogy egy szívótorok nem piszkolódik, de megeshet, hogy javítás során idegen anyag, pl rongydarab kerül bele.
2012. ápr. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2 ugyanilyen motor van, mindkettőnek kivolt tisztítva a karburátora és a levegőfiltere.

Hibátlanok a fúvókák és minden alkatrész rajta a karburátorba és a levegő filternél is.

Mind a 2 motor ugyanezt a hibát csinálja ha szivató nélkül megyen.

Hétvégén megpróbálom mééég jobban felmelegíteni a motort és a tűt is feljebb rakom a legfelső fokozatba.

Úgy már mennie kén bár érdekes.

2012. ápr. 18. 08:33
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor is ugyanezt csinálja :|
2012. ápr. 22. 01:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy szaki ezekben de nekem is volt egy 50 es robogóm ami ezt csinálta. Nekem a kompjutert kellett cserélni ami a levegő benzin arányt állitja, nem tudom hogy neked van-e ilyen benne vagy hogy ezekkel a probálkozásokkal pont ezt állitottad volna de azért gondoltam leirom:)
2012. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ebbe nincs kompjuter, ebbe ami elektronikus az csak a CDI gyújtás.

Itt a levegő/benzin arányát a súbertű és a melléklevegő csavarral lehet állítani.

Ezekkel a legdúsabbra állítottam és akkor is ezt csinálja.

Ha pedig szegényre állítom akkor meg tipikusan szegény keverék tünetei vannak.

2012. ápr. 22. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!