Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swiftben a belső...

Suzuki swiftben a belső világitást tul gyegének találtam ezért vettem bele egy 2 ledes szofita uzzot de folyamatosan világit ha teljesen kivan kapcsolva akkor nem viszont ha ajto nyitásra kattintom van 1 alap halvány fénye milehet a gond?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A lakásban használatos led-es égőknek nagyon alacsony az áramfelvételük, ezért ha a kapcsolóval nem a fázis van megszakítva, hanem a nulla, akkor képesek halványan világítani, mert a kapcsolóig futó megszakított nulla vezeték is rendelkezik annyi ellenállással, ami elegendő a világításhoz.

Autóban valami hasonló lehet, ott ugye nincs fázis, csak + meg - és talán test. Az ajtókapcsoló a - ágat szakíthatja meg, ezáltal a + ágban kap feszültséget a led, a hiányzó - pólust jelen esetben az autó karosszériája töltheti be, mert talán valahol érintkeznek.

Szerintem egy kis villanyos alakítgatással kiküszöbölhető a jelenség -már ha a fenti problémáról van szó és nem csak valami orbitális hülyeséget írtam.

2012. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző, a - pólus autóknál nem maga a karosszéria és egyéb szerkezeti elemek?
2012. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!