Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régebbi típusú Ikarus...

A régebbi típusú Ikarus buszok jobb elején mi az, ami folyni szokott?

Figyelt kérdés

Már sokszor láttam BKV buszoknál, hogy az első ajtó előtt közvetlenül a busz jobb elején valami folyik. Van, hogy csak csöpög, de pl ma reggel sugárban folyt valami folyadék.

Ez mi lehetett és mi célt szolgál?


2012. máj. 31. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hűtővíz és a motor hűtését szolgálja, persze nem úgy hogy kifolyik...
2012. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez nem baj, hogy kifolyik? Csak mert nagyon sokszor láttam már ilyet. Ezért gondoltam, hogy normál üzemi jelenség. De akkor ezek szerint mégsem.
2012. máj. 31. 13:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán, csak mivel nincs pénz a buszok karbantartására, így nincs más lehetőség.
2012. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És akkor a végállomásokon mindig utánatöltenek slagból csapvizet, aztán menet közben meg had folyjon?!

Én nem mernék így járni vele, félnék hogy besül a motor.

2012. jún. 4. 21:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Más választásuk pedig nincs. Csóró a BKV. Pécsen se egyszer láttam olyat, hogy berobogott Csontváryra a busz, ömlött a víz, szóltak a sofőrnek, hogy folyik. Az meg mondta, hogy a végállomásig kibírja. Felment, rátöltöttek, és ment a következő körre.
2012. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont pécsi vagyok. :)
2012. jún. 5. 08:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is. Szóval itt sem igazán tartják karban a buszokat, mint azt látni is. Sajnos több megy zsebre, mint kéne, és így nem marad a buszokra pénz.
2012. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem azért Pécsen még mindig jobb talán a helyzet. Pesten utaztam olyan Ikarusokkal, aminek a motorja pörgött ezerrel, csörgött-zörgött, olyan zaj volt benne hogy csak na, és így sem tudott 30-nál gyorsabban menni. Biciklivel simán leelőztem volna. Meg koszosak, mocskosak, összefirkáltak a BKV-buszok.

Mikor Pestről jövök haza Pécsre, nagyon szembeötlő a különbség.

Meg emlékszem, jó 7-8 éve, mikor Pécsen eladták a legrégebbi Ikarusokat, a BKV vette meg őket. Emlékszem hogy meglepődtem, mikor Budán a Bocskai úton láttam őket a forgalomban.

2012. jún. 5. 19:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor Pesten voltam, akkor meglepődtem, hogy néhány busz milyen jó állapotú. Lehet, hogy pont a jobbakat láttam. Mondjuk pécsi buszok is elég rendesen össze vannak rongálva, a Mercik ülési kiszaggatva.
2012. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet.
2012. jún. 5. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!