Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nekiálljak én a...

Szerintetek nekiálljak én a szerelésnek, vagy bízzam másra? (Simson S51)

Figyelt kérdés

Soha nem szereltem még, és nem tudom, hogy neki merjek-e állni. Mindenki azt mondja, hogy a Simson egyszerű járgány, bárki megcsinálja..


Nagypapámtól kaptam egy motort, pár éve már csak állt, ma megnéztem, milyen állapotban van. A motor pöcc-röff beindul, azonban valami kicsit mintha csörögne (nem tudom, hogy ez normális-e).


Hibalista:

-Első teleszkópba olaj kell

-A hátsó teleszkóp túl kemény (lehet, hogy csak meg kell takarítani a dolgokat)

-Az első féket, ha behúzom, beragad, valószínű ezt is csak meg kell takarítani

-Újra kell bovdenezni az egészet

-A kormány kotyog (a felfogatásnál. NAGYON nagy a holtjáték, így nem is mernék vele menni, ezzel viszont nem tudom, mit kellene csinálni?)


Szerintetek álljak neki bátran, a gyári leírás alapján szedjem szét, csináljam meg, vagy passzoljam le ismerősnek, hogy rázza gatyába (ez ugye sajnos a drágább megoldás)?



2012. jún. 5. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit értesz a dolgokhoz, akkor nyugodtan nekiállhatsz. A teleszkópba, ha jól emlékszem 2 deci olaj kell, de ha már szétszeded, akkor cserélj villaszimeringet is. A kormányhoz két csapágy kell, ezeket jól bezsírozni, és meghúzni. A fékkulcsot elég bezsírozni, ha új bowdeneket veszel, akkor azokat olajozd be. A hátsó telóval meg nem is emlékszem, hogy mit lehet csinálni.
2012. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szimeringet mindenképp cserélek, ha már szét van kapva, legyen új. A leírásban 34 cm^3 hidraulikaolajat írnak elő. Azt nem tudom, hogy mennyire baj, ha más a viszkozitása, mint amit ír a könyv? Amit találtam neten villaolaj, az 40 °C-on 16 mm2/s, a könyv viszont 46 mm2/s-ot ír elő.
2012. jún. 5. 20:35
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Sima 10w40-es motorolajat tegyél bele, attól kicsit keményebb, pont jó ezekre a sza* magyar utakra.
2012. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A magyar utakra nem kell nekem kemény rugózás. Nem megy ez a motor olyan gyorsan, hogy kelljen a nagy merevség.


Jobban szeretnék szépen ringó futóművet.

2012. jún. 5. 22:47
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha vizet teszel bele, akkor sem fog változni a csillapítása, mert az első telóban csak egy rugó van, az csillapít, az olaj úgymond "dísz" csak.


Szerintem ne állj neki, keress valakit aki már legalább egyszer csinált ilyet, mert bizony könnyen elronthatsz dolgokat véletlenül is, amik később tudnak bajt okozni. Főleg a kormánycsapágyakkal nem játszanék, bár lehet, hogy csak meg kell húzni.

2012. jún. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne töltögess olajat a telóba,semmi értelme,csak lefröcskölöd magad...


Elég az ami van benne,nemvált köddé sok év alatt sem.

Viszont ha adsz a teleszkóp csúszófelületeire pár csepp olajat,szépen puhán fog rugózni,próbáld ki.

Ugyanez hátul,csak macerásabb:)

2012. jún. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne olaj, akkor fel fog koppanni. Az olajnak van csillapító szerepe. Meg szerintem nem véletlenül találták ki anno a német barátaink, hogy kell bele olaj. Meg a szimeringet is szét fogja cseszni, h szárazon csúszkál a villaszár. A motorolajtól meg nem lesz túl kemény.
2012. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért az a "csak dísz" hozzászólás igen erős..


Ha nem túl kemény, akkor jó. Olcsóbb is, valamint rágugliztam, sokan írják, hogy nekik bevált. Kipróbálom én is.

2012. jún. 6. 07:47
 9/13 anonim ***** válasza:

"Hibalista:

-Első teleszkópba olaj kell"



Ezt kimondta neked? Valami szaki? Vagy olajtócsa volt a teleszkópok alatt?

Úgylátom,te alátétre szét akarod szedni..felesleges.

Ugyanaz a baja,mint a hátsó telónak. Kenetlenség.

De ha attól megnyugszol,van két pici furat az elsőteló tetejénél..

Oda nyomjál be egy kis olajat.

2012. jún. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kgpassat ***** válasza:

Az olaj csak ken, nem a csillapítás a feladata.

Az legalább jó, hogy a kérdező a javítási útmutatót nézegeti. Ki is másolta, mennyi olaj kell bele. Az, hogy milyen, mindegy.

Ha szimeringet akarsz cserélni, akkor speciálisan teleszkópba valót kérj.

2012. jún. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!