Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb a Simson vagy a...

Melyik a jobb a Simson vagy a robogó?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát kinek mi!! Aki motorozni akar annak a Simson,aki ülve tipegni annak a robogó!
2012. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én Simson tulajdonos vagyok, megvagyok vele elégedve! De kíváncsi lennék a robogósok véleményére is!
2012. jún. 8. 15:06
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Már hiányzott ez a kérdés! Két napja nem tette fel senki!!!


Nekem amúgy robogóm van, új, 650.000.-ért vettem. De amikor tolom a ganaj meg a horgásztó között a zanócban, mindig arra gondolok, simson kéne ide, zdzmeg!


Remélem hasznos volt a válaszom.

2012. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Volt már egymillió ilyen kérdés, a keresőt nem ismered?

Amúgy meg kinek mire kell. Simson előnye, hogy váltós, nagyobb kereke van, van egy feelingje mint minden régi autónak vagy motornak, olcsó, olcsó hozzá az alkatrséz.

Hátránya hogy előbb tanulsz meg vele szerelni mint motorozni, lassabb, rosszabb fék és futómű van rajta.

Robogó előnye, hogy van rajta önindító, tudsz vinni akár nagyobb szatyrokat a lábad között, gyorsabb, jobb futómű, fék, egyszerűbb tuningolni, kevesebbet fogyaszt, megbízhatóbb. Hátránya, hogy drága ami elfogadható állapotú és nem kínai, alkatrész is drágább hozzá, kis kereke miatt jobban érzi a kátyúkat és nem annyira alkalmas föld útra, mondjuk azt a váza sem igazán támogatja.

2012. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Ne bántsátok már a kérdezőt! azért van ez az oldal hogy feltegyük kérdéseinket, tök mindegy hányszor van fent, ha meg nem tetszik ne válaszolj, ennyi.


Amúgy nekem is simsonom van, még anno 60 ezerért vettem, felújított motorral, irányjelzővel, csak a karburátorral szenvedtem sokat, ki kellett pucolnom, a vázra új porvédőket raknom, nagyon szép motor és szépen is megy, igaz mostanság megint elhanyagoltam, de annyit mondhatok, százszor többet ér mint egy robogó! Tegnap az úton hasított egy robogó akkora zörejjel mint egy kávédaráló, nagyon kellemetlen volt... sosem bírtam az ilyen ormótlan formájú motorokat... a Simson az igazi, igaz lehetne fejleszteni ezt a típust, már elavult ugyan, de akkor is nagyon tud!

2012. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hozzátenném hogy ilyen kávédaráló robogókat egy simson simán le tudna előzni, de nem is ez a lényege hogy melyik a gyorsabb, mivel tegyük fel van egy bazi gyors robogód, és egy szokványos simsonod. A robogó nem bírja úgy a megpróbáltatásokat mint egy Simson. Szerintem célszerűbb lenne egy simsonhoz hasonló kismotort tervezni ami korszerűbb és hasonlít az esztétikája, felépítése hozzá. Egy robogóval meg nem szabad foglalkozni, egy 50est sem ér meg, abból veszek inkább egy régi motort, tök mindegy milyet, rengeteg fajta van, nem csak Simson meg robogó van a világon.
2012. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hy!

Én robogóval kezdtem van mocim is.

Inkább simóval érdemesebb.Egy váltós paripával kevesbb a gond mint egy robogóval.

2012. jún. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 homo ludensz ***** válasza:
A Simsonnak arányos a felépítése,jó a súlyelosztása azért olyan népszerű még ma is. Ha mód nyílik rá üljetek fel egy régi Pannoniára ugyan ezt fogjátok tapasztalni.
2012. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A Simsonban szerintem nagyobb az élvezet. A robogóval meg nem kell csinálni semmit csak a gázt nyomni, azért szokták mondani hogy az inkább debileknek való akik lusták váltani.
2012. jún. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.

# 5/9 Időpont 06-09 22:14


Nekem is kávédarálóm van ,sajnos az állapota miatt kávét darál,kevés tunningal mentem vele egyszer 120-at nos a megállapításom az volt hogy ez a gyors sebesség nem holmi kiskerekű vackoknak való.Egy jó ideje földútra csináltam meg,azon nagyon ott van(bws) csak sűrűbben kell pucolgatni a karbit meg cserélgetni a kopó alkatrészeket.Nos találkoztam olyan robogóval ami vízhűtéses és tuning nélkül vitte a 100-at de a 80 az kényelmesen megvolt neki.Hogy ezt simsonba átvidd elösször is kell erősebb főtengely,hajtókar,nagyobb dugattyú, esetleg többfeleömlős és esetleg lehetne rá hackelni visszacsapó szelepet is.Én a roogómat majd leszerentém cserélni egy simóra csak ehez még túl kell adnom rajta valamelyik bontónál....

A lényeg az hogy a robogókat sem kell annyira fikázni hisz az is kétkerekű,és tudtommal a két kerék nem arról szól hogy kinek milyenje van!

2012. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!