Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyfokozatú (nyári 30/40)...

Az egyfokozatú (nyári 30/40) viszkozitású, motorolajat télire engedjem le?

Figyelt kérdés
Fűnyíróról van szó. Olyan motorolaj van benne ami csak tavasztól őszig használható, (Mol dynamic garden 4t 30/40)ezért a szezon végén engedjen le, vagy elfér az benne télen is, hiszen nincs használva.
2012. jún. 12. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Télre nem muszáj leengedni, ha nem használod. Belefagyni nem fog, az egyfokozatú viszkozitás csak annyit jelent, hogy a téli hidegben annyira viszkózussá (köznapian szólva: sűrűvé) válik az olaj, hogy képtelen normálisan kenni, a szivattyú nem tudja minden járaton végignyomni és nem alakul ki olajfilm a kenendő helyeken.

Viszont ettől függetlenül még célszerű évente cserélni a motorolajat.

2012. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Abban nincs se szivattyú, se olajjárat, szóróolajozású.

Hagyd benne.

2012. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engedd le a szezon végén, de ne azért mert nem használod, hanem azért mert egy szezont bír normál használat mellett.


Az a MOL-os takony elég hulladék minőségű amúgy szerintem, én a gyári Briggs olajat használom, sokkal jobban néz ki leengedés után.

2012. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, természetesen évente cserélem majd, de most vettem a múlt héten. Előtte elektromos volt.
2012. jún. 12. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!